ADIYAMAN
Giriş Tarihi : 26-10-2021 21:31   Güncelleme : 26-10-2021 21:31

ADIYAMAN'IN GELİŞMESİNE ENGEL KİM ? Dişkaya zehir zemberek konuştu

 ADIYAMAN'IN GELİŞMESİNE ENGEL KİM ?             Dişkaya zehir zemberek konuştu

 

 

 

Adıyaman'da yapılması planlanan ikinci OSB için engel olunmasının sebebinin rant olduğuna dikkat çeken Dişkaya OSB içi ayrılan yerin konutlara peşkeş çekileceğini dile getirdi.

İkinci OSB kurulmasını engelleyen kim?

Adıyaman gazeteciler cemiyeti Başkanı Dişkaya yazısında "Karadağ'da yaklaşık 6 bin dönümlük alan işlemleri yapıldı buranın OSB olmasını engelleyen mi var? Karadağ'da 6 bin dönüm alan için işlemler tamamlandı söz konusu yerde kökü başı 210 dönüm bir yer talep edildi burası petrol alanı kim neden buraya takmış bunu öğrenmek isteriz. Birileri sayın Aydın'ın OSB olsun dediği işlemlerini yaptığı 6 bin dönümlük alanı konut alanımı yapmak için mi engelliyor, yine mi rant engelleyen kim?" diye sordu.

"Millet iş arıyor aş arıyor istihdam lazım yer lazım beyler yeter artık"

Adıyaman 6. Bölgeye alındı insanlar yatırım için şehre akın etmeye başladı 1 metre OSB de yer yok. Onlarca insan bizi aradı yer ister yer yok… 'Her taraf 6.bölge demekle yatırımcı gelmiyor.' OSB'nin imkânlarından yararlanmak istiyor. En son İstanbul'dan arayan bir iş adamı 2 tane marka yatırımcı Adıyaman'a getirdim tüm uğraşlara rağmen yer bulamadık. Ve yatırımcılar Diyarbakır'a gitti. Biri 25 bin diğeri 50 m2 OSB'de yer aldı ve 40 bin m2 kare kapalı alan inşaatına başladılar diyor. Aynı şekilde İstanbul'dan bir yatırımcı beni aradı 3 bin m2 kapalı alan kiralık yer istiyor ya da arsa varsa alıp yapayım diyor. Sayın Çelenk'i aradım ne arsa var ne kiralık yer var. Bunun gibi onlarca yatırımcı yer bulamadığından başka illere gidip yatırım yapıyor. İfadelerini kullandı.

"Adıyaman acilen ikinci OSB kurulmalı diye feryat ediyoruz yeter"

 Dişkaya son olarak, " Turuş'un oraya yapılacak OSB'ye hiçbir yatırımcı gitmez personeli götür getir korkunç maliyet demektir o. Oraya büyük sanayi yatırımları olabilir. Karadağ ile ilgili yaklaşık 6 bin dönüm arazi var  çalışması yapıldı ve Cumhurbaşkanı kararnamesi ile orman sınırlarının dışına çıkarıldı. Nisan 2020   ve gerekli takas işlemi Milli Emlak'a bildireli yıl oldu. Neden sonuca gidilmez. Engel olan ki, engelleyen kim? illa Turuş'un orası diye direten mi var? Memlekete gelecek yatırımları engelleyen kim? Sayın Ahmet Aydın'ın bu konudaki emek ve çalışmalarını o yıllardan biliyoruz artık sonuç istiyor bu millet." şeklinde konuştu.