ADIYAMAN
Giriş Tarihi : 18-10-2021 19:44   Güncelleme : 18-10-2021 19:44

Melki Ürek: Adıyaman'ın adını dünyanın farklı yerlerine olumlu bir şekilde ulaştırmaya çalıştım

ATAD Tarafından düzenlenen Yazar Fatih Adıyaman'ın Kaleme Aldığı İnneci Cercis İmza gecesine Süryani kiliseler bölge Metropoliti Melki ÜREK İnneci Cercis Adına düzenlenen Organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ediyorum dedi

Melki Ürek: Adıyaman'ın adını dünyanın farklı yerlerine olumlu bir şekilde ulaştırmaya çalıştım

 

 

 

Metropolit Melki Ürek ATAD Tarafından Organize edilen İNNECİ CERCİS Kitap imza gecesinde yaptığı konuşmada, "Sanat insan için çok önemlidir. Bu güzel akşamda oluşan burukluk nedeniyle Elmas alisine baş sağlığı diliyorum. Sevgi hüznü ve sıkıntıyı da insanın yüreğinde bitiriyor. Sevgi insanın temelini değiştiren ve sağlamlaştıran çok önemli bir değerdir. Bu değere sahip olduğumuz müddet içerisinde sevgi çerçevesi içerisinde hoşgörü ile bütün yabancı insanlar bir yerde oranın vatandaşı olarak yaşama imkânına sahip olacaklardır ve bu hepimiz için gerekli bir ihtiyaçtır.Bu akşam merhum iğneci Cercis üzerine tertiplenen program kitap imzalama günü olarak kararlaştırılmış. Böyle bir günde taziye olması bazı aksaklıklara neden olacak bu normaldir. Bir din adamı olarak bir taziye bizi bağladığı için ayrılmak zorunda kalacağız. Adıyaman'da sağlık alanında henüz gelişme olmamışken Adıyamanlılara hizmet den bir Süryani idi.  Fatih Adıyaman'ı yazdığı kitaptan dolayı tebrik ediyorum. Cercis'e vefa borcu olarak hatırlanması güzel bir iştir. Ona benzer Adıyaman'da birçok insan vardır. Bu çalışmalar insanın içinde umudu pekiştiriyor ve insanı yalnız bırakmıyor. Cercis artık gönüllerde canlı bir şekilde yaşıyor. Adıyaman'a 21 yıl önce geldiğimde bana Cercis Elmas soruldu. Cercis Elmas bütün Adıyamanlıları seven bir insandı. O Adıyaman'ın bir değeridir. Biz her zaman ülkenin değerini yükselmeye çalışmalıyız.

Adıyaman'ın adını dünyanın farklı yerlerine olumlu bir şekilde ulaştırmaya çalıştım."

Bizler ülkenin değerini yükseltmeye calışmalıyız.

Tanıtımlar ilgili konuşmalar yapıldı.

Adıyamanı tanıtma konusunda Amerika'dan avusturya, rusya, hindistan Kanada avrupa ortadoğuya kadar iyi yönde

Adıyamanın Adını Tüm dünyaya ulaştırdığımı kabul ediyorum.

Gelen insanlarda yerli yabancı turistler de bunu kanıtlıyor.

Bölgede Merkez Kilise burası 

Adıyaman gelen insanlar Adıyaman Adını olumlu olarak gittiklere yerlere götürüyor.

Bu katkılarını minnetle değil,

Kendimizi mecbur görüyoruz, hemşehrilik ve ülke vatandaşlığı bilinciyle sorumluluk taşıyoruz.katkılarımız olmalı

Adıyaman Adını iyi  yönde ulaştırmaya çalışıyoruz.

Adıyamanda halk arasında, esnaf arasında herkes ile uyumluyuz çarşıda pazarda her ortamda olumsuzlukları ortadan kaldırmaya devam ediyoruz. bizim görevimiz memleketimiz ülkemiz huzurlu ortama çekmektir.

Huzuru tesis ettikten sonra gerisi boş

Huzur hepimiz için ihtiyaçtır.

Kavga yapanlar barış yaparlar.

Kavga etmiyoruz ki barış yapalım.

 

Biz kavgasız şekilde bir ve beraber şekilde yaşıyoruz dedi