ADIYAMAN
Giriş Tarihi : 18-10-2021 19:36   Güncelleme : 18-10-2021 19:41

ZEYNEP ANA VAKFI ONURSAL BAŞKANI ARSLAN: MEMLEKETİMİZİ SEVİYORUZ

ATAD'ın düzenlediği imza gecesinde konuşan Arslan Adıyaman için üzerimize düşen her konuda varız. Aile olarak siyaset ve Her hangi parti Adaylığı ile ilgimiz yok dedi.

ZEYNEP ANA VAKFI ONURSAL BAŞKANI ARSLAN: MEMLEKETİMİZİ SEVİYORUZ


.

 

ATAD tarafından organize edilen imza gecesinde Konuşan Zeynep Ana Vakfı Onursal başkanı Kemal Arslan : "Fatih Adıyaman'ın iki kitabı çok ilgimi çekti. Biri "Adıyaman'a gelen de ağlar giden de ağlar" biri de "inneci Cercis"  

1996 yılında Isparta'da inşaat yapıyordum. Ömrümün üçte ikisi otobüslerde geçmiştir. Akşam biner 12 saat uyurum Sabahları işlerim takip ederim. O gün Isparta'dan ankara'ya geçeceğim. Koltuğa biner binmez yanıma bir arkadaş geldi oturdu. 

Bana nereli olduğumu sordu. Adıyamanlı deyince bana sarıldı. Dedi ki öğretmen olarak tayinim çıktı Adıyaman'a deyince ben ağlamaya başladım. Kesinlikle Adıyaman'a gitmem de  dedim. Ama beni ikna ettier git gör yine gel ben Adıyaman'a korka korka geldim. Beni bir köye verdiler ikna ettiler beni gönderdiler. Sonunda Adıyaman'ı bırakırken de ağladım. dedi. Böyle örnekler çok.

diğer anım ise  İnneci Cercis, 

kızımın bir yarası çıkmıştı. Doktorlara götürdüm olmadı bize inneci Cercis var dediler. Çocuğu aldım götürdüm. O yarayı ameliyat etti. Bir şey almadı zorla bir şey vermeye çalı de almadı. Derneğimiz hasret çektiğimiz birlikteliğe vesile olacak. Ben kendim Adıyaman için ayakkabı olma görevini üstlendim. Bütün siyasi, STK, iş adamlarıyla birlikte Adıyaman'ı hak ettiği yere getireceğiz. Yüzün üzerinde makine operatörü yetiştirdim. Adıyaman için usta ve sanatkâr yetiştirmek gerekiyor. Eğitim bu anlamda zayıf." Dedi.

BİZ AİLE OLARAK SİYASETTE OLMAYACAĞIZ

Bugünlerde kendisine en çok sorulardan birisinin de siyasete mi gireceği, olduğunu söyleyen Kanaat Önderi iş insanı Kemal Arslan Ben ve Ailemin hiç bir ferdi Siyaset içerisinde olmayacağımıza dair Aile meclisimizin kararı var. 

Biz Ülkemize Faydası olan tüm insanlarla beraber yol alıyoruz. Ortak noktası memleket ve insanı olan Tüm kesimlere eşit yaklaşıyoruz dedi.