ADIYAMAN
Giriş Tarihi : 18-10-2021 19:28   Güncelleme : 18-10-2021 19:33

15 Temmuz Milli İrade ocakları Adıyaman şubesi açıldı. Kahraman Şehitlerimizin Babaları Adıyamanda buluştu

15 Temmuz Kahramanı Şehitlerimiz Şehit Astsubay Ömer Halisdemir’in babası Hasan Hüseyin Halisdemir , Besni'li Hemşehrilerimiz İkiz polisler Ahmet ve Mehmet Oruç'un Babası Ali Oruç ve Adıyaman il protokolünün katılımıyla 15 Temmuz Milli İrade Ocakları Adıyaman İl Başkanlığı binasının açılışı gerçekleştirildi.

 15 Temmuz Milli İrade ocakları Adıyaman şubesi açıldı.  Kahraman Şehitlerimizin Babaları Adıyamanda buluştu
 
 


 

 

Turgutreis Mahallesi'nde gerçekleştirilen açılış törenine, Vali Mahmut Çuhadar, Adıyaman Belediye Başkanı Dr Süleyman Kılınç, Başsavcı Bozan Çevik , Adıyaman Üniversitesi Rektörü Mehmet Turgut'a vekaleten yardımcısı, Ak Parti İl başkanı Mehmet Dağtekin, Mhp İl Başkanı Hüseyin Özgün, İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, İl Jandarma Komutanı Albay Bilgihan Yeşilyurt, ATAD Başkanı Fatih Adıyaman, Zeynep Ana Vakfı Onursal Başkanı Kemal Arslan ATAD Başkan Vekili ve Adıyamanda Halkınsesi Gazetesi İmtiyaz sahibi Zübeyir Pektaş, 15 Temmuz Şehidi Astsubay Ömer Halisdemir’in babası Hasan Hüseyin Halisdemir, Besnili ikiz Polis şehitleri Ahmet ve Mehmet Oruç'un Babalarıi Ali Oruç, 15 Temmuz Milli İrade Ocakları Genel Başkanı Bilal Uludağ, 15 Temmuz Milli İrade Ocakları Adıyaman İl Başkanı Ömer Çiçek, şehit aileleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar yaptığı açıklamada, "Bizler şehit ailelerimiz için ne yapsak azdır. Bizler her zaman onların emrindeyiz, onlar söyleyecek biz yapacağız. 15 Temmuz gecesi canını hiçe sayarak bu uğurda mücadele eden şehitlerimize yüce Allah’tan rahmet diliyorum. Şahadet her zaman herkese nasip olmayan bir makamdır. Allah bazılarına nasip eder. Şehitlerimize ne kadar saygı duysak ne kadar onları yâd etsek azdır. Ben 15 Temmuz Milli İrade Ocakları Adıyaman temsilciliğinin açılışının ilimize hayırlı olmasını temenni ediyorum." ifadelerini kulandı.

 

Adıyaman Belediye Başkanı Süleyman Kılınç ise, 15 Temmuz Şehidi Astsubay Ömer Halisdemir’in babası Hasan Hüseyin Halisdemir’i Ali Oruç Bey ve 15 Temmuz Kahramanlarının kıymetli babaları ve ailelerini Adıyaman’da görmekten bizleri onurlandırdı." dedi.

Açılış konuşmasını yapan 15 Temmuz Milli İrade Ocakları Adıyaman İl Başkanı Ömer Çiçek, ocağın Adıyaman’a ve Türkiye’ye hayırlı olmasını dileyerek, Başta Şehitlerimizin kıymetli babaları ve aileleri olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti.

Kurdele kesimi sonrası ise şehit ailelerine plaket ve çiçek takdim edildi. ATAD Başkanı Fatih Adıyaman tarafından da "Adıyaman'a gelen de Ağlar Giden de Ağlar" kitabı takdim edildi.

10 Ekim Pazar günü şehit Olan Polis Özel hareketi Fatih Doğan'ın da cenazesine katılan 15 Temmuz Kahramanlarımız şehitlerimiz'in muhterem babaları Şehit Babası Mhp Adıyaman Merkez ilçe başkanı Mehmet Doğan'ı da Ziyaret ederek şehit babasına taziye ziyareti gerçekleştirdiler.Şehit Babası Mehmet Doğan ve 15 Temmuz Şehitlerimizin babalarının vakur duruşu tüm dünyaya ülkemizin birliği beraberliği ve kardeşliğini bozamayacağını bu birlik sayesinde kimsenin Ülkemize art niyetli bakamayacağının nişanesi gibiydi.