MHP
Giriş Tarihi : 18-10-2021 19:22   Güncelleme : 18-10-2021 19:22

Sami Güler: Bilge liderimizin Sayın cumhurbaşkanımızın yanında olmuş olması bizi de onurlandırıyor

. MHP Adıyaman Milletvekili adayı Sami Güler Ankara'daki Adıyamanlıların buluşma mekanı Advak ve çalışmalarını yanı sıra bürokrasideki Adıyamanlıları değerlendirdi.

 Sami Güler: Bilge liderimizin Sayın cumhurbaşkanımızın yanında olmuş olması bizi de onurlandırıyor

.

Güler, Ankara'da Adıyamanlı bürokrat sayısının ve genel müdür düzeyinde hemşerimizin az olmasının Adıyaman'ın ilerlemesinde önemli bir eksiklik olduğunu belirtti

Güler yaptığı açıklamada, "Ankara'da Adıyamanlıların sesi olan ve onların her şeyine koşan ADVAK Başkanı Sayın Şevket Gürsoy çok büyük bir çaba harcıyorlar. Ankara işi düşen bütün Adıyamanlıların işine koşan bir ekip var. Ankara'da okuyan öğrencilerimize her türlü yardımı yapıyorlar. Adıyamanlı Bürokratlarımızın çok sayıda olmaması bizleri üzüyor. Gönül ister ki orda birkaç tane Adıyamanlı genel müdürümüzün olması Adıyaman'a katkı sunar. Cumhur ittifakının ortak fikirle Adıyamanlı bürokrat sayısının artmasını ve birkaç bakanlığın genel müdürlüğünü hızlı bir şekilde tevdi edilmesi önemli bir adım olur.

Vali ve emniyet müdürlüğü liyakatla alakalı bir durumdur. Bir ile bir okul müdürünü emniyet müdürü olarak atayamasınız. Adıyamanlı birinci dereceye gelmiş emniyet müdürlerinden benim haberim yok şuan da. Vali konusunda içişlerinde teftişte çalışan Sayın Beyaz Yıldız var. Birçok ilin ilçelerinde kaymakamlık yapan hemşerilerimiz var. Vali yardımcısı olan hemşerilerimiz var ama bir ilin valisi olan hemşerimiz yok. Hiç bakan hemşerimiz yok. Bakanlar dışarıdan atandığı için Şevket Gürsoy gibi bir abimiz Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığını fevkalade yönetebilir. Öğrencileri bağrına basması ve onlara sahip çıkması kıymet biçilmez bir durumdur." dedi.

Cumhur ittifakı ve seçim çalışmalarını değerlendiren Güler, ""Biz MHP olarak liderimiz Devlet Bahçeli'nin gösterdiği yolda gitmek güç katıyor. Mevcut hükümetimizin varlığında çok büyük bir katkısı var. Bilge liderimiz önce ülkem diyen bir misyona sahip Allah ondan razı olsun. Bilge liderimizin Sayın cumhurbaşkanımızın yanında olmuş olması bizi de onurlandırıyor. Sayın cumhurbaşkanımızın gittiği çizgi ülkenin beka sorunun çözülmesi bu bağlam da bilge liderimiz çok memnun kalıyor. Ülke içerisindeki şer odaklarının biran önce temizlenmesi için ittifak fevkalede şekilde hareket ediyor. Hükümette bu konu da çok iyi çalışmalar yapıyor. Sayın İçişleri Bakanımız da bu konuda gecesini gündüzüne katıyor. Rabbim birlik ve beraberliğimizi bozmasın." İfadelerini kullandı