ADIYAMAN
Giriş Tarihi : 16-10-2021 20:26   Güncelleme : 16-10-2021 20:26

Şah Özel Güvenlik merkezi Şok kampanya ile hizmete açıldı

Emekli polis memuru Hasan Bulur ve Tecrübeli arkadaşları tarafından ulu cami mahallesi Biraralık ilk okulu karşısında Şah Özel Güvenlik Merkezi hizmet vermeye başladı.

Şah Özel Güvenlik merkezi Şok kampanya ile hizmete açıldı

.

Yılların verdiği tecrübeyle ders verdiklerini dile getiren Bulur "1986 yılında Özel Harekâta girerek bu işe başladım. 2020 yılının başına kadar Özel Harekâtta bulundum.  Yıllarımız güvenlik, asayiş terörle mücadele kapsamında geçti. Biz Özel Güvenliğin yabancısı değiliz bizim temelimiz güvenlikten gelmedir. 30 yıllık deneyimizi Adıyaman'a fayda sağlaması için Özel güvenlik eğitim kurumu açtık. Salgın nedeniyle ekonomisi zayıflayan vatandaşlarımıza yardımcı olmak ve daha iyi bir hizmet sunmak için Şah eğitim kurumunu kurduk." Dedi.

Kadronun tecrübeli olduğunu belirten Bulur, "Kadromuzda yıllarca deneyim sahibi olmuş, bu için temelinden gelen emekli polis Mehmet Çevik, yıllarca TSK üstün başarılarla hizmet etmiş şuana kadar 50 binin üzerinde özel güvenlik yetiştirmiş Yüksel Baran kardeşimiz var. Biz ders veren ekip olarak kendi ücretimizi almadığımızdan fiyatlar otomatikman aşağı çekilmiş oldu. Bu durumda Adıyamanlı gençlerimize en düşük fiyatla temel silahlı eğitimle bin 300 TL'den 700 TL'ye indirdik. Silahsız temel eğitimi bin 200 TL'den 600 TL'ye indirdik. Silahlı yenileme 500TL silahsız yenileme eğitimi 400 TL yaptık." İfadelerini kulandı.

Bulur son olarak "Özel güvenlik 5188 Sayılı kanun maddesinin daha önceki 2495 sayılı kanun ile 1981 yıllarında ortaya atıldı. Genel kolluk kuvvetlerinin bazı uç noktalara hizmet götürememe neticesinden kaynaklı özel güvenlik eğitimi devreye girdi. Maçlarda, konferaslarda, özel şirketlerde istihdam edilebilirler.  Adres Ulu Cami Mah. Bir Aralık okul girişi karşısı. ATAD aracılığıyla gelen öğrencilere ayrıyeten indirim uygulanacak." Şeklinde konuştu.