Kahta'da Siyasetin Önünün Bu Seçimle Açılması Bekleniyor!

31 Mart yerel seçimlerine 32 gün gibi bir süre, sayılı günler kalırken Adıyaman'ın Kahta ilçesinde AK Parti Kahta Belediye Başkan Adayı Engin Akel'in 41 projesi maşallah dedirtiyor.

Kahta'da Siyasetin Önünün Bu Seçimle Açılması Bekleniyor!
Kahta'da Siyasetin Önünün Bu Seçimle Açılması Bekleniyor! Admin

Kahta'nın geçmiş dönemlerde projeler de katkısı olan ve bir dönemde encümenlik yapmış Gazeteci Ramazan Yaman, Kahta'da değişim ve dönüşümün 31 mart 2019 seçimleri ile başlayacağını belirtti.

AK Parti Kahta Belediye Başkan Adayı Engin Akel ile ilgili gazete olarak yaptığımız röportajda Engin Akel'in yanında olduğunu vurgulayan Yaman, "Bizler yaklaşık 20 yıldır güzel ilçemiz Kahta'yı geliştirmek güzel ilçemize bir şeyler katmak için siyaset yapmaktayız. Biz kendimizden önce şehrimizi düşünmek zorundayız. Bizler de ekip arkadaşlarımızla 2019 yerel seçimleri için bir hazırlık yapmıştık. Bu hazırlığımız 2009'dan bu yana devam eden bir hazırlıktı. 2014'de küçük bir sarsıntı oldu. 2019'da sağlam bir şekilde girebilmek için 3 yıl boyunca çalıştık çabaladık. Ama kısmet nasip bu yarışın sonunda adaylık Engin Akel kardeşimize verildi Hayırlı olsun. Bu yarış sürsince bu adaylık belli olduktan sonra insanlar ne olur acaba 2014'de sıkıntılar oldu bu seçimden sonra ne olur diye düşünüyor. Kesinlikle 2019 çok farklı olacak. İlçemiz için ne gerekiyorsa doğru karar onu vereceğiz demiştik arkadaşlarla. Engin Akel açıklandıktan sonra da Kahta'da beklenmiyen bir adaydı. Başvurusu yoktu. Başvurusu olmadığından dolayı Engin bey farklı bir hava oluşturdu. Aday adayı olmayan arkadaşımız seçildi. Bizde arkadaşlarla bir araya geldik ve Engin Akel'e destek olma kararı aldık ve başkanımızın yanındayız. Bu birlik ve beraberliğimiz Kahta'da bir yenilik oldu ve örnek oldu" dedi.

"KURUMSAL BELEDİYECİLİKLE GÜZEL HİZMETLER EDECEK"

Akel'in başkan seçildiğinde Kahta'da önemli yatırımlar yapacağını ifade eden Yaman, "Ak Parti Kahta Belediye Başkan adayı Engin Akel, Kahta'da yüksek bir oy alarak başkan seçeceğiz. Seçildikten sonra Kahta'ya kurumsal belediyecilik anlayışını getireceğine inanıyorum. Ben hiç bir zaman inanmadığım arkadaşlarla siyaset yapmam. Ben Engin Akel'e inanıyorum Kahta'ya kurumsal belediyecilikle birlikte güzel hizmetler edeceğine inanıyorum. Projelerini takip ediyorum. Bu projeleri beğeniyorum. Tabi Kahta için bu projelerin hepsini gerçekleştiremezse bile yüzde 30'nu gerçekleştirdiğinde şehrimiz için güzel hizmetler ortaya çıkacak. Benim Belediye meclis üyeliğimle ilgili bir durum oldu. Sosyal medya da bir paylaşım yapmıştım. Tabi ogün ki paylaşımımla bir eleştiri niteliğindeydi yoksa tepki amaçlı değildi. Ben emek veren çaba gösteren bir şekilde hizmet etmek isteyen arkadaşlar böyle durumlar da bir ekiple olmak istiyor.  Tabi olmadı diye kızmıyoruz. Ben geçen 5 yılda meclis üyesiydim. Belediye başkanı ile meclis üyesi aynı düşüncede olmadığı zaman hiç bir anlam olmuyor. Mecliste Kahta'nın bir çok sorununa değindim. Kahta için ne yapılması gerekiyorsa yaptım" diye konuştu.

"DEĞİŞİM YERELDE BAŞLAYACAK"

Kahta'da büyük bir değişim beklediklerini ifade eden Gazeteci Ramazan Yaman, "Bundan sonraki süreçte Ak partimizin yolunda ilerleyeceğiz. Başkan Adayımız Engin Akel'e destek olacağız. İnşallah rekor bir oylan da kazanacağız. Hizmetler daha sonra gelecek. Kahta cumhuriyet tarihinden beri üç aileden hep başkanlar çıkardı. Bu kez ilk kez farklı bir aileden bir başkan çıkacak. Okumuş, siyaseti biilen birisidir. Başarılı olacaktır. Kahta'da siyasetin önü bu seçimle açılacak. Değişim yerelde başladı Kahta'da. İmar konularında, yollarımızda yeniden iyi bir düzenleme yapılması gerek. Baraj değerlendirilmelidir piknik alanları olmalıdır. Kahta'nın alt yapı sorunları var. Bunların hepsini Engin başkana yüklemek doğru değil. AK Parti milletvekillerimizle Kahta'ya daha güzek hizmetler yapılacak. 41 proje ile Engin başkan yola çıktı. Kahta'nın önü bu seçimde açılacak" açıklaması yaptı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DOÇ. DR. ÖZBOLAT, 3B BİYOYAZICILARLA ORGAN BASIMI  KONUSUNU ANLATACAK
DOÇ. DR. ÖZBOLAT, 3B BİYOYAZICILARLA ORGAN BASIMI KONUSUNU ANLATACAK
Milletvekili Toprak’tan 19 Mayıs Mesajı
Milletvekili Toprak’tan 19 Mayıs Mesajı