Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert Advert Advert

GÜRSOY, “ADVAK İLE HEMŞERİ DAYANIŞMASINI SAĞLADIK”

22. Dönem Adıyaman Milletvekili, 22. Dönemde Türkiye-Güney Kore Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı ve bir dönem Adıyaman Belediye Başkanı olarak görev yapan ve Adıyaman İl ve İlçeleri Eğitim Vakfı (ADVAK) Başkanı Şevket Gürsoy, “Ulaşım, sağlık, eğitim, park, kent kültürleri ile ilgili artık dünyada akıllı şehirler projesi oluşturuluyor ve bizim bunu yapmamız içinde güçlü ekipler oluşturup belediyeleri kurumsallaştırmak lazım” dedi.

GÜRSOY, “ADVAK İLE HEMŞERİ DAYANIŞMASINI SAĞLADIK”
GÜRSOY, “ADVAK İLE HEMŞERİ DAYANIŞMASINI SAĞLADIK” adminn

Adıyaman İl ve İlçeleri Eğitim Vakfı (ADVAK) Başkanı Şevket Gürsoy gazetemize ADVAK vakfının amacı, geçmiş dönemde belediye başkanlığı döneminde edindiği bilgiler üzerine yapılması gerekenleri anlattı.

Soru: ve Adıyaman İl ve İlçeleri Eğitim Vakfı neden kuruldu amacı nedir?

Gürsoy; Biz Ankara’da il ve ilçe merkezleri eğitim vakfını yürütürken burada eğitim amaçlı öğrencilerimize maddi ve manevi katkı da bulunmak için Mehmet Özyol eski milletvekilimizin öncülüğünde Nevzat Tankut, Yargıtay üyemiz Mahmut Kömür oğlu ve Mehmet Coşkun, Nevzat Çadır bunların öncülüğünde Mehmet Gündüz ile bu vakıf kurulmuş. Bu vakfımızın amacı hemşeri dayanışması ve öğrencilerimize katkıda bulunmak. Benim Belediye Başkanlığı dönemin de katkılarım hep olurdu. Vakfımızın amacında Adıyaman birlikteliği var. Öğrencilerimize maddi katkıda bulunmak amaçlandı. Siyaset ile uğraşmayan bir vakıf yani Türk, kürt, alevi olarak Çelikhanlısı, Gergerlisi, Besnilisi, Samsatlısı, Tutlusu, Sinciklisi hepsi Adıyamanlıdır. Bizim sadece devlete karşı suç işleyecek karşı gelen kişilerle işimiz olmaz. Devraldığımız görevi gayet arkadaşlarımızla başarılı bir şekilde yerine getiriyoruz.

“ADVAK İLE HEMŞERİ DAYANIŞMASINI SAĞLADIK”

Soru: ve Adıyaman İl ve İlçeleri Eğitim Vakfı şimdi ne tür çalışmalar yapılıyor?

Gürsoy; Burada hemşeri dayanışmasını sağladık bu kez kendi değerlerimizi kendimiz tanıtmaya başladık. Türkiye’nin herhangi bir yerinde Adıyamanlıların başarılı iş dünyasında, bürokrasisinde herhangi yerindeki bu değerleri tüm hemşerilere tanıtmak için Dergi çıkarıyoruz ADVAK adı altında bu dergimizin her sayısında bir ilçemizi ele alıyoruz. Türkiye herhangi bir yerindeki Adıyamanlılara ait dernek ve vakıf varsa onları ele alıyoruz. Ankara’daki bürokratlarımızı ele alıyoruz. Kent merkezindeki belediye, siyasilerimizi ele alıyoruz. Kadına, sanata yer veriyoruz. Başarılı bir dergi çıkardığımızı ve taktir gördüğümüzü hemşerilerimizin bize bildirmesi ile biz de bir mutluluk içinde çalışmalarımızı devam ediyor.

“BELEDİYELER YARIŞINDA TÜRKİYE’DE İLK 10’A BİRKAÇ KEZ GİRDİM”

Soru: Adıyaman’da Belediye Başkanlığı yaptınız o zaman Adıyaman’a yaptığınız hizmetler ve yapmak istediğiniz yapamadığınız projeler oldu mu?

Gürsoy; Belediye başkanlığı döneminde şimdiki iletişim araçları o zaman böyle değildi bizim dönemimiz de şimdi teknoloji gelişiyor, iletişim araçları çok hızlı gelişiyor. Bizim dönem ile şimdiki dönem arasında çok büyük farklar var. Belediye gelirleri dahil kent nüfusuna göre gelen kaynak dahil ben o zaman muhalefetten olmamıza rağmen performans yarışında Türkiye’de ilk 10’a birkaç kez girdim. Hizmette sınır yoktur. Nüfus artıkça kenti ilgilendiren yeni hizmet alanları ortaya çıkıyor. Ulaşımından, sağlığından, eğitimine, parkından kent kültüründen artık dünyada akıllı şehirler projesi için gayret gösteriyor bunun içinde güçlü ekipler oluşturup belediyeleri kurumsallaştırmak lazım. Geçmişte hizmet veren tüm arkadaşlarımıza teşekkür ederiz. Yeni dönemde görev alacak arkadaşlarımız belediye başkanı olacak arkadaşlarımıza, hemşerilerime ben kendi donanım birikimim varsa katkıda bulunduğum gibi iyi niyetimi desteklerim.

“DAYANIŞMA İÇİNDE OLMAK LAZIM”

Soru: İzmir ve İstanbul’da Adıyamanlı Belediye Başkan adayları açıklandı bu konuda düşünceleriniz nelerdir.

Gürsoy;  Benim hiçbir zaman bir kişiye kıskançlığım olmaz ben bunları belediye başkanlığımda 35 yaşımda olmama rağmen o olgunluğu gösterdim. Başkanlığım dönemim de idarem de her siyasi düşüncede insanlara yer vermiştim. Her siyasi partiye nezaket ziyaretlerim olmuştu. Yeni dönem de de isterim şehrim de kardeşçe birlikte iyi bir idare olsun isterim. İzmir ve İstanbul’da Adıyamanlı hemşerilerimiz Belediye Başkan adayı olarak açıklandı. Onları tebrik ederim. Büyük kentlerde kendilerini bu seviyeye getirmişlerse demek bu arkadaşlarımızın meziyetleri var tebrik etmek lazım. Bir Adıyamanlı olarak mutluluk duyarız. Tabi burada dayanışma içinde olmak lazım. Siyasi düşüncelerimiz farklı olabilir ama hemşerilerimize katkıda bulunmakta her Adıyamanlının görevi olmalıdır. Biz hep birlikte Türkiye’yiz ama Adıyamanlı önce kendi sorunlarına gayret gösteriyorsa kendi insanlarını da dışarıda öyle sahiplenmesi gerekir.

 - Adıyaman İl ve İlçeleri Eğitim Vakfı yönetim kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Gümüş, Muhasıp Üye İsmail Altuntaş, Üye Mehmet Aksu, Üye Davut Aydın, Denetim Kurulu Başkan Mustafa Subaşı, Başkan Yardımcısı Hacı Mustafa Yüce, Üye Bülent Erdil’den oluşmaktadır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SERTPOLAT, ÜNLÜLER ANSİKLOPEDİSİNDE İLK SIRALARDA YER ALDI
SERTPOLAT, ÜNLÜLER ANSİKLOPEDİSİNDE İLK SIRALARDA YER ALDI
KAYA’YA , ÜSTÜN PERFORMANS ÖDÜLÜ
KAYA’YA , ÜSTÜN PERFORMANS ÖDÜLÜ