Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert Advert Advert

SERTPOLAT, ÜNLÜLER ANSİKLOPEDİSİNDE İLK SIRALARDA YER ALDI

Adıyamanlı Araştırmacı Sosyolog Murat Sertpolat, biyografya Türkiye ünlüleri internet ansiklopedisinde ilk 7 günde en çok okunanlar listesine girdi.

SERTPOLAT, ÜNLÜLER ANSİKLOPEDİSİNDE İLK SIRALARDA YER ALDI
SERTPOLAT, ÜNLÜLER ANSİKLOPEDİSİNDE İLK SIRALARDA YER ALDI adminn

Sürdürülebilir bir sosyal öğrenme alanı olarak okul, ilişkisel sosyoloji perspektifinden okul toplum ilişkisi kitabıyla Sertpolat en çok okunanlar listesinde yer aldı.

Dünyaca tanınan siyasetçiler, ünlü yazarlar ve araştırmacıların yer aldığı sitede en çok okunanlar listesinde yer alan Sertpolat, sürdürülebilir bir sosyal öğrenme alanı olarak okul, ilişkisel sosyoloji perspektifinden okul toplum ilişkisi kitabıyla dikkat çekti.

Kitabı hakkında bilgi veren Sertpolat, "Okulun temel işlevlerinden biri bireyin sosyalleşmesini sağlamaktır. Okul, bireyin yeni kazanımlar elde etmesi için karmaşık bir sosyal öğrenme alanıdır. Toplumsal bütünü oluşturan her parça birbiriyle bağlantılıdır. Sosyal öğrenme alanı olarak okul, birbiriyle ilişkili içinde olan bireyleri karşılıklı olarak etkilemekte ve davranış kalıpları kazandırmaktadır. Okul ve toplum ilişkisi bağlamında okul kurumu toplumda işlevselliği olan bir sosyal yapıdır. İlişkisel sosyoloji perspektifinden okul, insan ilişkilerinin karmaşıklaştığı, örf, adet, gelenek, düşünce ve yaşam tarzı, ideoloji, grup aideti, mesleki kazanım vb. kavramlarda olumlu ve olumsuz davranış örüntüleri yaratmaktadır" dedi.

Kitabının ilk sıralarda yer almasına sevindiğini ifade eden Serpolat, "Dünya da ve Türkiye 'de en çok takip edilen biyografi sitesinde ilk hafta en çok okunanlar listesinde yer aldığım için mutlu oldum. İlk kitabımda eğitimi ele aldım. Çünkü günümüz de okul çağında eğitim önemli. Gözlemlerim ve tecrübem ile bir yılda kitabı mı bitirdim. Tabi şimdi kitabim ilk okunanlar listesinde olmasına sevindim. İlerleyen süreçte yeni bir kitap ele alacağım" diye konuştu.

Haber Merkezi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SERTPOLAT, ÜNLÜLER ANSİKLOPEDİSİNDE İLK SIRALARDA YER ALDI
SERTPOLAT, ÜNLÜLER ANSİKLOPEDİSİNDE İLK SIRALARDA YER ALDI
KAYA’YA , ÜSTÜN PERFORMANS ÖDÜLÜ
KAYA’YA , ÜSTÜN PERFORMANS ÖDÜLÜ