Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert Advert Advert

“TOPLU SÖZLEŞME YETKİSİ ÖZ SAĞLIK-İŞ SENDİKASI’NA VERİLDİ”

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Çalışma Genel Müdürlüğü tarafından Öz Sağlık-İş Sendikasına Toplu İş Sözleşmesi yapmak için yetki verildi. Üye bakımından yeterli çoğunluğu tespit edilen Öz Sağlık-İş Sendikası için verilen karar resmi yazı ile bildirildi.

“TOPLU SÖZLEŞME YETKİSİ ÖZ SAĞLIK-İŞ SENDİKASI’NA VERİLDİ”
“TOPLU SÖZLEŞME YETKİSİ ÖZ SAĞLIK-İŞ SENDİKASI’NA VERİLDİ” adminn
Haberin galerisi için tıklayın!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Çalışma Genel Müdürlüğü tarafından Öz Sağlık-İş Sendikasına Toplu İş Sözleşmesi yapmak için yetki verildi.

Üye bakımından yeterli çoğunluğu tespit edilen Öz Sağlık-İş Sendikası için verilen karar resmi yazı ile bildirildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Öz Sağlık-İş Sendikası İl Başkanı Fadli Erdem, “Hak-İş Konfederasyonu 24 Ocak 2014’de kamu kurumlarında görev yapan taşeron firma personellerinin sendikal haklarını elde edebilme mücadelesini başlattı. İlk toplantısını 7 bin 200 taşeron işçi ile yaptı. Bu taşeron firmalarda çalışan elemanların sendikal hakları doğrultusunda kısa süre içinde yaşanılan taşeronda çalışan arkadaşlarımız kadroya geçişleri yapıldı 696 sayılı kanun hükmünde kararname ile bu kadro kapsamını geçmiş oldular. 2019 yılı asgari ücret açıklaması yapılınca arkadaşlarımız asgari ücret zammından faydalanamadı bazıları bundan mahrum kaldı. İlk gün verdiğimiz mücadeleyi de bugün bu arkadaşların mağduriyetini gidermek için enflasyon farkını talep etmekte devam ediyor” dedi.

“ENFLASYON FARKI TALEBİMİZ DEVAM EDİYOR”

Öz Sağlık-İş Sendikası olarak enflasyon farkı taleplerinin devam ettiğini ifade eden Erdem, “14. 12. 2018 tarihinde HAK-İŞ konfederasyonu Öz Sağlık-İş sendikası kendi iş kolunu Türkiye geneli genel yetkili sendikası oldu. Bu mağduriyet giderilmesi için enflasyon farkı talebimiz devam ediyor. Cumhurbaşkanına sunmak üzere de Türkiye geneli HAK- İŞ konfederasyonu çatısı altısındaki bütün sendikası ile imza kampanyası başlattı. Bu imza kampanyasının da olumlu bir dönüşü olacağını düşünüyoruz” diye konuştu.

Haber Merkezi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SERTPOLAT, ÜNLÜLER ANSİKLOPEDİSİNDE İLK SIRALARDA YER ALDI
SERTPOLAT, ÜNLÜLER ANSİKLOPEDİSİNDE İLK SIRALARDA YER ALDI
KAYA’YA , ÜSTÜN PERFORMANS ÖDÜLÜ
KAYA’YA , ÜSTÜN PERFORMANS ÖDÜLÜ