Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert Advert Advert

UYUŞTURUCUYA HAYIR MAHALLENE OKULUNA SAHİP ÇIK

Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Adıyaman Belediyesi, İl Müftülüğü, İnsani Yardım Vakfı (İHH) ve Yeşilay Derneği tarafından 'uyuşturucuya hayır mahallene okuluna sahip çık' konulu konferans düzenlendi.

UYUŞTURUCUYA HAYIR MAHALLENE OKULUNA SAHİP ÇIK
UYUŞTURUCUYA HAYIR MAHALLENE OKULUNA SAHİP ÇIK adminn
Haberin galerisi için tıklayın!

Adıyaman Belediyesi Konferans salonunda düzenlenen 'uyuşturucuya hayır mahallene okuluna sahip çık' konferansına Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, Yeşilay Cemiyeti Adıyaman Şube Başkanı Hakan Özöncel, AK Parti Adıyaman Belediye Başkan Adayı Süleyman Kılınç, İHH Adıyaman Şube Başkanı Mahmut İzci ile İHH Mütevali Heyeti Üyesi Osman Atalay ve İmam-Hatip M.Nedim Yetiş, STK, siyasi parti temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Programın açılış konuşmaların ardından sahneye çıkan İHH Mütevali Heyeti Üyesi Osman Atalay ve İmam-Hatip M.Nedim Yetiş, uyuşturucu ile mücadele alanında ne yapılabilir adı altında sunum yaptı.

İnsani Yardım Vakfı(İHH) Adıyaman Şubesi Başkanı Mahmut İzci, “Ülkemizin kanayan bir yarası haline gelen uyuşturucuyla mücadeleyle ilgili bir konferans düzenliyoruz. Konferansa Adıyaman Belediyesi, Milli Eğitim Müdürlüğü, Müftülüğümüz, İHH ve Yeşilay Derneğiyle birlikte böyle bir çalışma yapıyoruz. Eskiden televizyonlarda ah vah ettiğimiz filimler de gördüğümüz olay artık evimizde, okulumuzda evimize kadar ulaşmakta bizde bu noktada özellikle öğretmenlerimize, imamlarımıza, din görevlilerimize önleyici tedbirler açısından bir konferans düzenledik. Katılan herkese teşekkür ediyoruz" dedi.

Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, “İHH ile Yeşilay ile yapmış olduğumuz mahallene ve okuluna sahip çık uyuşturucu ve bağımlılıkla mücadele kapsamında bugün burada çok değerli konuşmacılarımız topluma karşı uyarlılığını artırılması yönünde gerçekten ciddi açıklama yaptılar. Bizde çocuklarımızın gençlerimizin bu tür alışkanlıklardan uzak durmasını özellikle önemsiyoruz. Aileleri çocuklarına sahip çıkmalarını istiyoruz” diye konuştu.

AK Parti Adıyaman Belediye Başkan Adayı Süleyman Kılınç ise, “ Gençlerimize sahip çıkmamız lazım. en büyük tehlike görebildiğim kadarıyla uyuşturucu da bir artış gözüküyor. İnternette ciddi bir artış var. Rakamlar bu şekilde açıklanıyor ama çok daha yüksek olabilir bu daha buzdağının görünen kısmıdır. Tüm kurumlar ile birlikte Milli Eğitim, Diyaneti, sivil toplum örgütleri, belediye ile bu işin üzerinde çok ciddi şekilde durmamız gerekiyor. Belediye Başkanı seçildiğim de de Gençlerimize yönelik hem bilgilendirici, önleyici ciddi projelerimizde olacak” açıklamasını yaptı.

Haber Merkezi  

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SERTPOLAT, ÜNLÜLER ANSİKLOPEDİSİNDE İLK SIRALARDA YER ALDI
SERTPOLAT, ÜNLÜLER ANSİKLOPEDİSİNDE İLK SIRALARDA YER ALDI
KAYA’YA , ÜSTÜN PERFORMANS ÖDÜLÜ
KAYA’YA , ÜSTÜN PERFORMANS ÖDÜLÜ