Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert Advert Advert

EV ALMAK HİÇ BU KADAR KOLAY OLMAMIŞTI

Adıyaman’da AK Konut, inşaat sektöründe 21 yıllık tecrübesiyle ekonomik krize rağmen konut projelerini bir bir hayata geçiriyor.

EV ALMAK HİÇ BU KADAR KOLAY OLMAMIŞTI
EV ALMAK HİÇ BU KADAR KOLAY OLMAMIŞTI admin

Güneydoğuda 0.98 konut kredisi ile Ziraat Bankası ile antlaşması olan tek firma özelliğini taşıyan AK Konut, vatandaşları ev sahibi yapıyor.

İnşaat sektörünün önde gelen firmalarından biri olan AK Konut Yönetim Kurulu Başkanı ve sahibi Ali Osman Bilgiç, konut alacak vatandaşlara tavsiyelerde bulunarak konut almanın tam zamanı olduğunu belirtti.

“KONUT ALMANIN TAM ZAMANI”

Konut almayı düşünen vatandaşları AK Konuta beklediklerini ifade eden Bilgiç, “Cansu prefabrik olarak 25 yıldır inşaat sektöründeyiz. Metin Bozkurt ile ortaklığımız ile yıllık 300 daire konut üretiyoruz. Şuan Adıyaman’da 0.98 konut kredisi ile ilk defa bizim firmamız yetkilidir. Bu noktada bütün Adıyamanlı hemşerilerimize sesleniyorum konut almanın tam zamanı konut almaya bekliyoruz. Toplumda önümüzdeki dönem de konut fiyatlarının artacağını biliyoruz. Şuan tam konut alma zamanıdır. Ziraat Bankası ile biz şuanda Adıyaman’da 0.98 konut kredisi ile antlaşmalı firmayız başka firma yok. Şuanda Adıyaman’da 6 bin konut yaptık. Konutların hepsini vatandaşımıza teslim ettik” dedi.

“AK KONUT OLARAK DURMADAN İNŞAATLARIMIZA DEVAM EDİYORUZ”

Son günlerde yaşanan ekonomik krize rağmen konut inşaatına devam ettiklerini belirten Bilgiç, “Şuan Adıyaman’da Sümerpark yanında 128 dairelik projemiz bitti. Akıllı ev sistemi ile yaptığımız proje. Altınşehir bölgesinde iki projemiz var. Biri manasevleri yanındadır. Altışehir küçük sanayiye yakın yerde dairelerimiz var. flamingo yolunda 80 konutluk projemiz var. Adıyaman genelinde inşaatlarımız devam ediyor. 1995 yılından bu yana faaliyet göstermekteyiz. Adıyaman’da şuan çalışan ayakta duran devam eden tek firmayız. Bütün firmalar ekonomik krizden dolayı sıkıntı yaşadılar. Biz AK Konut olarak durmadan inşaatlarımıza devam ediyoruz” diye konuştu.

 “TAVSİYEMİZ KURUMSAL FİRMALARDAN KONUT ALMALARIDIR”

Vatandaşların kurumsal firmalardan konut alması önerisinde bulunan Bilgiç, “ Tabi imar barışında kayıt altına alınan yerler vardı. Ama su istimale uğrayan yerlerde var. Hiç uygun olmayan yerler imar barışından yararlandı. Dere yatağında eski binalar yararlandılar. Bizim inşaat sektörüne olumlu bir izlenim bırakacağını sanmıyorum. Vergi toplama adına başarılı bir iş olmuştur. 10 milyona yakın kayıt altına alınan konut vardır. 31 Haziran’a kadar süre uzatıldı. Tapu harcı indirimi söz konusu konut sektörü önünü açmaları için konut faizlerinin düşük olması lazım. Konut sektörü önün açsınlar Türkiye’nin lokomotif sektörüdür.  Adıyaman’da herkes konut sektörüne girmiş. Vatandaşlarımıza tavsiyemiz kurumsal firmalardan konut almalarıdır” şeklinde konuştu.

“DEPREM YÖNETMENLİĞİNE UYGUN DAİRELER”

AK konut olarak deprem yönetmenliğine uygun daireler yaptıklarını ve vatandaşın can, mal güvenliğini düşündüklerini vurgulayan AK Konut Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Metin Bozkurt ise, “AK Konut’un kurucusu Ali Osman Bilgiç abimiz yaklaşık 25 yıl önce temellerini atmıştır. Ak konut her sekmentte konut yapan bir firmadır. Son zamanlar da geçmiş dönemler de de en kaliteli en hızlı müşteri isteğine göre cevap verebilen deprem yönetmenliğine uygun orda yaşayan insanları mutlu eden konutlar üretmiş üretmeye devam ediyor. Tabi Türkiye’deki krizden en çok etkilenen sektörlerin başında da inşaat sektörü gelmektedir. Haliyle Adıyaman’da bu krizden etkilenmiştir. Ama firmamız köklü bir firma olduğu için tedbirleri daha önceden almış. Çok büyük sıkıntılar yaşamadan krizden çok etkilenmeden bu süreci atlattı” açıklamasını yaptı.

AK Konut olarak ev almayı düşünen vatandaşları inşaatları görmeye davet eden Bozkurt, konuşmasında şunları söyledi;

“Güneydoğu Anadolu bölgesinde 0.98 ile Ziraat bankası ile antlaşma yapan ilk firma tek büyük firmayız. Bundan da mutluyuz. AK Konut’ta yaşamak kendini güvende hissetmektir. Kendini mutlu hissetmektir. Bizden ev alacak müşterilerimize,insanlara tavsiyemiz, firmaları çok iyi incelemeleri çok iyi irdelemelerini istiyoruz kaliteyi görmelerini istiyoruz. En ince detayına kadar incelemelerini istiyoruz. Hem emek kaliteyi görmeleri acısından hem de yaşadıkları ortamın mutluluğunu hissetmeleri acısından en ince detayına kadar müşterilerin mutlaka incelemesi gerekir. Ev alacak kişiler, kurumsal firmaları tercih etmesi gerekir. Firmanın geçmişini öğrenmesi gerekir. Kredi faizlerinin yüksek olması bizi çok etkiledi. Direk 6 bin kalemi etkiliyor inşaat kalemi ülke ekonomisi içini büyük bir lokomotif. Faizlerin yüksek olması konut satışlarını durdu yavaşlattı. Faizlerin biran evvel düşürülmesi gerekiyor.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SERTPOLAT, ÜNLÜLER ANSİKLOPEDİSİNDE İLK SIRALARDA YER ALDI
SERTPOLAT, ÜNLÜLER ANSİKLOPEDİSİNDE İLK SIRALARDA YER ALDI
KAYA’YA , ÜSTÜN PERFORMANS ÖDÜLÜ
KAYA’YA , ÜSTÜN PERFORMANS ÖDÜLÜ