Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert Advert Advert

ÇATI’NIN GÜNDEMİNDE KIRMIZI YOK

İyi Parti Genel İdare Kurulu üyesi Mahmut Bozkurt, çatı aday gündeminde Abdulkadir Kırmızı’nın olmadığını belirtti.

ÇATI’NIN GÜNDEMİNDE KIRMIZI YOK
ÇATI’NIN GÜNDEMİNDE KIRMIZI YOK adminn

Adıyaman’da Mercan Tv bir programına telefon aracılığıyla katılan Bozkurt, 31 Mart yerel seçimlere ilişkin açıklama yaptı.

CHP ile yaptıkları görüşmede Adıyaman’ı Belediye Başkanlığında sorunları çözen bir aday belirlemeye çalıştıklarını ve çatı aday konusunda Saadet Partisi ile ittifaklarının söz konusu olmadığı ve Abdulkadir Kırmızı’yı düşünmediklerini belirtti.

İyi Parti Genel İdare Kurulu üyesi Mahmut Bozkurt yaptığı açıklamada şunları söyledi;

“İki parti arasında çatı aday konusunda uzun görüşmeler oldu. Bundan 4-5 gün önce CHP ile seçime karar verildi. İlk aşamada büyükşehirler gündeme oturdu. Bunla birlikte ilçe, beldelerimiz de önümüzde duran gündemimizde olan konular. Çatı adayı adı altında adayımız olacak. Adıyaman’da seçime bu şekilde başlayacağız. İyi bir sonuç alacağız. Çatı kuruldu. Ben bir dönem değil, 20 ve 21. Dönem milletvekillği yaptım. Benim ve Abdulkadir Kırmızı’nın ismi telaffuz ettiniz. Bir defa ben Adıyaman’a bundan 1-2 ay önceki televizyon programında net bir şekilde söyledim. Abilik yapacağım dedim. Bütün dengeleri göz önünde tutmak suretiyle Adıyaman’a doğru bir adayla Adıyaman belediyeyi alacağız. Bizim şuan gündemimiz de isim yok. Hiç kimsenin ismi yok. Benim ağzımdan şu isim var gibi bir söylem çıkmadı. Benden çıkmadığı gibi cumhuriyet halk partisinden de çıkmadı. Benim kafamda benim kafama uyan bir tarif var. Bu tarif kime uyar kime uymaz bilemiyorum. Şuan isim henüz yok” dedi.

“SORUN VE PROBLEMLERİN KARŞISINDA DUYARLI OLACAK”

Adıyaman’a daha iyi bir hizmet için iyi bir adayı belirlemeye çalıştıklarını söyleyen Bozkurt, “Biz belediyeyi Adıyaman Belediyesi yapmak istiyoruz. Her düşünce her fikrin inanç etnik bir takım yapılarımızın hepsinin hakkı kukunun olduğu belediye yapmak istiyoruz. Her vatandaşımız kendini o belediye de bulabilecek. Kendini o belediye de hissedebilecek. Bunları birlik ve beraberlik mantığı içinde olgunlaştırabiliriz. Bizim adayımızın keskin ideolojik yapısı olmayacak. Bizim koyacağımız aday bütün Adıyaman’ı içine alacak. Bütün Adıyaman’a eşit bakacak. Sorun ve problemlerin karşısında duyarlı olacak. Bütün ayrışma çekişmeleri ortadan kaldırabilecek bir yapı içinde olacak” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SERTPOLAT, ÜNLÜLER ANSİKLOPEDİSİNDE İLK SIRALARDA YER ALDI
SERTPOLAT, ÜNLÜLER ANSİKLOPEDİSİNDE İLK SIRALARDA YER ALDI
KAYA’YA , ÜSTÜN PERFORMANS ÖDÜLÜ
KAYA’YA , ÜSTÜN PERFORMANS ÖDÜLÜ