Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert Advert Advert

HAL ESNAFI, HAL YASASINA TEPKİLİ

Ticaret Bakanlığı tarafından yaş meyve ile sebze ticareti ile ilgili yeni bir hal yasa taslağı hazırlanması gündem de yerini aldı.

HAL ESNAFI, HAL YASASINA TEPKİLİ
HAL ESNAFI, HAL YASASINA TEPKİLİ adminn

Adıyaman’da hal’de sebze ve meyve satışı yapan Hal esnafı, yeni çıkacak olan Hal Yasasındaki Haller, anonim şirketlerce kurulacak ve işletilme düşüncesine tepkili.

Adıyaman Yaş Sebze ve Meyve Satıcıları Esnaf Odası Başkanı Mehmet Baki Kutlu yönetimi ile birlikte AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin’i ziyaret etti.

Ziyarette Adıyaman Yaş Sebze ve Meyve Satıcıları Esnaf Odası Başkanı Mehmet Baki Kutlu, Halin şirketlerle yönetilme düşüncesinin doğru olmadığını ve şirketlere devredilmesi halinde bir çok esnafın vatandaşın işsiz kalacağını belirtti.

AK Parti Hükümetinin Hal Yasasındaki Haller, anonim şirketlerce kurulacak ve işletilme düşüncesini tekrardan gözden geçirmesini talep eden Adıyaman Yaş Sebze ve Meyve Satıcıları Esnaf Odası Başkanı Mehmet Baki Kutlu, “Bölgesel yaptıkları zaman bakkallarımız, yerel marketlerimiz köylümüz bunlar çok mağdur olurlar. Bu gelen yasa bir İngiltere yassı gibi tabi bu ülkelerde ziraat yok. Böyle giderse Adıyaman halı’mızı da kapatırlar. Devletin elinden alıp özel sektöre verecekler. Burada belki 50 bin insanımız işsiz kalacak. Ekranlara çıkıp patates, soğan pahalı dediler. Ama mazottan bahseden yoktu. gübre fiyatlarının yüksek olması. Bu yasa çıkarsa Türkiye’de halciler olarak bizler mağdur olacağız. Biz yarın kendi ürünlerimizi satamayacağız. Şirketlerin eline verilmesin devletimiz gözden geçirsin” dedi.

 Hal esnafının talebini yetkililere ulaştıracağını belirten AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin, “Ziyaretinizden dolayı memnun oldum. Tabi bir sorun olduğunu düşündüğünüz için geldiniz. Ben de sizin söylemlerinize göre notlarımı aldım. Yetkili yerlere ulaştıracağım. Burada aslında hükümetimizin yapmak istediği bir şeyi daha iyiye götürmektir. Daha kötüye götürme ile ilgili bir düşünceleri olamaz. Tabi bir yasa çıkartılırken tarafların görüşleri önemlidir. Tabi eksik kalan bölümler varsa sizlerde işin içinde olanlar olarak bizde sizin konuşmanızı yetkili yerlere ererek bu konuda duyarlılığının olması ile ilgili üzerinde duracağız. Ak parti bugüne kadar yanlış olsun, bozuk olsun memleket yıkılsın bitsin diye yapmaz tam tersi bir çalışma içinde  olur” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SERTPOLAT, ÜNLÜLER ANSİKLOPEDİSİNDE İLK SIRALARDA YER ALDI
SERTPOLAT, ÜNLÜLER ANSİKLOPEDİSİNDE İLK SIRALARDA YER ALDI
KAYA’YA , ÜSTÜN PERFORMANS ÖDÜLÜ
KAYA’YA , ÜSTÜN PERFORMANS ÖDÜLÜ