Advert
Advert Advert

Başkan Aybak, Stk Başkanlarına Birlik Çağrısında Bulundu

Adıyamanlılar Vakfı Genel Başkanı Sait Aybak, başkan olduktan sonra gerçekleştirdiği ilk icraatlarından biri de İstanbul'daki STK başkanları ve yöneticileri ile kahvaltıda buluşturmak oldu.

Başkan Aybak, Stk Başkanlarına Birlik Çağrısında Bulundu
Başkan Aybak, Stk Başkanlarına Birlik Çağrısında Bulundu

Toplantının istişare ve kaynaşma açısından ne denli önemli olduğuna dair önemli açıklamalarda bulunan Adıyamanlılar Vakfı Genel Başkanı Sait Aybak,  İstanbul’daki STK’lar ile bir araya gelmek ve birbirimizi daha iyi tanımak ve kaynaşma zeminimizi daha iyi bir seviyeye getirmek için herkese büyük bir görev düşmek ile birlikte vakfımızın yaptığı hizmetler ile birlikte var olan ön yargılarını da bir kenara bırakarak,  vakfa sahip çıkma çağrısında bulundu.

Yaklaşık 25 STK'nın yer aldığı kahvaltılı toplantısına bütün katılımcılara katılımlarından dolayı teşekkür eden Aybak, "Adıyaman'ın çok güzel değerleri olduğunu ve var olan bu değerlerimizi ayakta tutmak için hepimize önemli görevler düşmektedir. İtirafta bulunayım ki Başkan olmadan önce vakfa karşı negatif anlamda ön yargım vardı. Bu ön yargımda dedikodulara dayalıydı.  Ama işin içerisine girdikten sonra söylenen dedikoduların hepsinin asılsız olduğunu gördüm. Bundan dolayı hepimiz dedikodulara dayanarak vakfımıza karşı ön yargılı olmayalım. Önyargımızı bir kenara bırakarak yapılan çalışmalardan dolayı vakfımıza sahip çıkmamız gerektiğini düşünüyorum. Özellikle üniversitede okuyan gençlerimize sahip çıkalım. Ayrıca ihtiyaç sahibi insanlarımıza yardım eli uzatmak ve öğrenci kardeşlerimize kırtasiye ve giyim yardımında bulunmak için vakfın çalışmalarında katkı sağlamanızı bekliyoruz. Bu toplantının amacı birlik ve beraberliğimizi çok daha güçlü kılmaktır. Ve aynı zamanda ölmeyen kültürümüzü bu büyük şehirde daha iyi yaşatmaktır. Burada acılarımızı ve sevincimizi paylaşmak güzel bir duygu. Özellikle Sivil Toplum Kuruluşlarının önemini idrak etmek, bu yönü ile sahip çıkmak ve düzenlenen toplantılara riayet etmek için herkese önemli görevler düşmektedir. Biz bugün burada vakıf olarak ne tür çalışmalar yapıyoruz? Daha güzel çalışmaların yapılması için neler yapabiliriz? İşte bu manada değerli hemşehrilerimizin düşünceleri ve önerileri bizim için değerlidir. Hemşehrilerimizin yapıcı eleştiriler ve önerilerine her zaman ihtiyacımız var" diyerek, toplantıya katılan bütün STK Başkanları ve yöneticilerine teşriflerinden dolayı teşekkür etti.

Adıyamanlar vakfı çalışmaları ile birlikte Ankara'da yeni yapılan Vakıf şubesi ile ilgili bilgiler veren Adıyamanlar Vakfı kurucu üyelerinden Ömer Özkartal ise şunları kaydetti: "Ankara da yeni açmış olduğumuz şubemize ait 2 katlı binamızda faaliyetlere başlanmıştır. Oraya yolu düşen hemşehrilerimiz gidip burayı ziyaret edip görmekten yarar vardır. Bundan böyle İstanbul da ne varsa orada da o olacaktır. Adıyamanlılar vakfına kim sahip çıkarsa onundur. Vakıf hiç kimsenin özel malı değildir. Bundan dolayıdır ki, her zaman siz değerli hemşehrilerimizin vakfa sahip çıkmaları ile birlikte yapıcı eleştirilerinize de ihtiyacımız var. Bundan böyle her yıl geleneksel olarak üç ayda bir gerçekleştirdiğimiz vakıf meclis toplantısına herkesin katılım sağlamasını bekliyoruz" şeklinde konuşarak, toplantıya katılan herkese teşekkür etti.

Toplantıya katılarak söz alan sivil toplum kuruluşlarının başkanları ve yöneticileri ise konuyla ilgili duygu ve düşüncelerini dile getirdiler. Böylesi anlamlı bir toplantının düzenlenmesinde ev sahipliğini yapan Adıyamanlar Vakfına teşekkür ettiler. Konuşmacılar, "Adıyamanlar Vakfı sadece enerjisini sadece burs hizmetiyle kalmayıp, daha farklı alanlarda ses getirebilecek güzel hizmetlere de odaklanmalıdır. Gelinen nokta itibariyle de bir an önce bir lobi oluşturarak, bu lobi çerçevesinde gerek siyaset ve gerekse bürokratik anlamında varlığını çok iyi his etmelidir. Bizler de sivil toplum kuruluşları olarak Adıyamanlılar Vakfı bütün güzel çalışmalarına destek çıkmalıyız ve katkı sağlamalıyız" diyerek, duygu ve düşüncelerini dile getirdiler.

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şehit Er Onur Boztemir Şehadetinin 9. Yılında Dualarla Anıldı
Şehit Er Onur Boztemir Şehadetinin 9. Yılında Dualarla Anıldı
Besni’den Yemen’e Yardım Kermesi
Besni’den Yemen’e Yardım Kermesi