Advert
Advert Advert

AK Parti Adıyaman İlçe Başkanı Alkayış, “Güneydoğunun En Sorunsuz Terörden Arınmış Ender Şehirlerden Bir Tanesi”

Adıyaman’ın 1 Aralık İl oluşu nedeniyle açıklama yapan AK Parti Adıyaman İlçe Başkanı Mustafa Alkayış, “Adıyamanlı olarak kendimize yer açmamız tutulmamız ve geleceğe taşımamız için diğer şehirlere göre iki kat çalışmamız gerekiyor. Adıyaman düne göre gerek alt yapı açısından gerek getirilen hizmetler acısından geçekten bir devrim yaşıyor” dedi.

AK Parti Adıyaman İlçe Başkanı Alkayış, “Güneydoğunun En Sorunsuz Terörden Arınmış Ender Şehirlerden Bir Tanesi”
AK Parti Adıyaman İlçe Başkanı Alkayış, “Güneydoğunun En Sorunsuz Terörden Arınmış Ender Şehirlerden Bir Tanesi” adminn

1 Aralık Adıyaman’ın İl oluşunu kutlayan Alkayış, “1 Aralık Adıyaman il oluşunun kent oluşunun yıl dönümüdür. Bu onur hepimizin ortak onurudur.  1 Aralıkla beraber Adıyaman’ımız kent oldu. Bu vesile ile de sorumluluğu şartları artarak devam etti. 1 Aralık kent olmayla beraber binaların arttığı sadece binaların yükseldiği yaşam yeri olmaktan ziyade kent kültürü, şehir kültürünü derinleşerek arttığı bir durum oluştu. Adıyaman, Şanlıurfa, Diyarbakır, Kahramanmaraş gibi güçlü şehirlerin arasında bir şehir. Bizim Adıyamanlı olarak kendimize yer açmamız tutulmamız ve geleceğe taşımamız için diğer şehirlere göre iki kat çalışmamız gerekiyor. Adıyaman düne göre gerek alt yapı açısından gerek getirilen hizmetler acısından geçekten bir devrim yaşıyor. İnşallah bu artarak devam edecek” dedi.

“HOŞGÖRÜNÜN OLDUĞU ÖRNEK BİR ŞEHİR”

Adıyaman’ın Güneydoğunun en sorunsuz terörden arınmış bir ili olduğunu belirten Alkayış, “Yeni bir yüzyıla giriyoruz. Güneydoğunun en sorunsuz terörden arınmış asayişin son derece yerin de olduğu anarşistin olmadığı ender şehirlerden bir tanesi. Bütün dinlerin mezheplerin bütün etnik yapıların bir arada olduğu gerçekten hoşgörünün olduğu örnek bir şehir. Bu kültürü biz büyüklerimizden aldık. Bizden sonraki nesillere de bu kültürü bu aidiyet duygusunu aynı hassasiyetle taşıyacağız. 1 Aralığın şehrimize hayırlı olmasını diliyorum. Adıyaman’ın yeni yüzyılda çok daha güçlü olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

“AK Parti'de Meclis Üyeliği İçin Son Tarih 3 Aralık”

AK Parti Adıyaman Merkez İlçe Başkanı Av. Mustafa Alkayış, AK Parti'de meclis üyeliği için son tarih 3 Aralık olduğunu duyurdu.

31 Mart 2019 Mahalli İdari Seçimleri ile ilgili takvimi işlemeye devam ettiğini belirten Ak Parti Adıyaman Merkez İlçe Başkanı Av. Mustafa Alkayış, meclis üyeliği için son tarih 3 Aralık olduğunu belitti.

İl Genel Üyeliği ve Belediye Meclis Üyeliği Ak Parti'nin önemli saç ayaklarından biri olduğunu belirten Alkayış, “AK Partimizin en önemli saç ayağı olan İl Genel Üyeliği ve Belediye Meclis Üyeleri için ise süreç devam ediyor. Bu başvurular 03.12.2018 saat 17.00’e kadar devam edecektir. Başvuru için Genel Merkezimizin belirlediği kriterler çerçevesinde alınmaktadır. Bu Kapsamda Başvuru evrakları Partimiz Merkez İlçe başkanlığından alınabilir” dedi.

“Yurttaşlarımıza Kapılarımız Sonuna Kadar Açıktır” İl Genel Üyeliği ve Belediye Meclis Üyelikleri başvurusu sabah 10.00 ile 17.00 arasında kabul edildiğini duyuran Alkayış, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Merkez İlçe Başkanlığımız İl Genel Üyeliği ve Belediye Meclis Üyelikleri ile ilgili başvuruları sabah 10.00 ile 17.00 arasında kabul etmektedir. AK Parti il genel meclis üyeliği ve belediye meclis üyeliği aday adaylığı başvuru aidatı 500 TL'dir. Kadın ve 18-25 yaş arası Gençlerden(01.04.1994-31.03.2001 tarihleri arasında doğmuş olan)aday adayları yarı oranında. Engelli aday adaylarından dörtte bir oranında aidat alınmaktadır. İl Genel Meclis Üyelikleri ve Belediye Meclis üyeliği için partimizin prenslerini paylaşan tüm yurttaşlarımıza kapılarımız sonuna kadar açıktır. Temsil gücü olan memleket adına sözü olan ve AK Partimizin prensiplerini paylaşan tüm kardeşlerimiz müracaatta bulunabilirler. İlçemizde İl Genel Meclis Üyelikleri ve Belediye Meclis üyeliği aday adayı başvuru sürecin de ilimize partimize ve ülkemize hayırlara getirmesini temenni ederim.”

Haber Merkezi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şehit Er Onur Boztemir Şehadetinin 9. Yılında Dualarla Anıldı
Şehit Er Onur Boztemir Şehadetinin 9. Yılında Dualarla Anıldı
Besni’den Yemen’e Yardım Kermesi
Besni’den Yemen’e Yardım Kermesi