Advert
Advert Advert

Adıyaman’ın Jeomorfolojik Yapısı Ele Alındı

TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası Adıyaman İl Temsilcilisi Osman Özdemir ve yönetim kurulu üyeleri, Adıyaman Valisi Aykut Pekmez’i ziyaret etti.

Adıyaman’ın Jeomorfolojik Yapısı Ele Alındı
Adıyaman’ın Jeomorfolojik Yapısı Ele Alındı adminn
Haberin galerisi için tıklayın!

Ziyarette TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası Adıyaman İl Temsilcilisi Osman Özdemir, Adıyaman Valisi Aykut Pekmez’e Adıyaman’da TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası olarak yaptıkları çalışmalardan bahsetti.

Son yaşanan depremler ve Adıyaman’ın jeomorfolojik yapısı hakkında Vali Aykut Pekmez’e bilgi veren Özdemir, Vali Pekmez’e yeni görevinin hayırlı olmasını diledi.

Daha sonra TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası Adıyaman İl Temsilcilisi Osman Özdemir ve yönetim kurulu üyeleri AFAD İl Müdürü Osman Ertuğrul Altuğ’u ziyaret etti.

Ziyarette TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası Adıyaman Yönetim Kurulu Üyesi Ali Çetinkaya, Fahri Yılancı ve JMO Oda Personeli Jeoloji Mühendisi Çiğdem Kaya’da yer aldı.

AFAD Adıyaman İl Müdürü Osman Ertuğrul Altuğ, Şube Müdürü Esat Yıldırım, AFAD Jeoloji Biriminden Recep Karasakal, TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası Adıyaman İl Temsilcilisi Osman Özdemir ve üyelerini ağırladı.

Ziyarette Adıyaman’da son günlerde yaşanan Samsat depremi, Adıyaman Havaalimanı civarında oluşan heyelan, Türkoğlu- Gölbaşı fay hattı depremi ve Adıyaman’ın jeomorfolojik yapısı görüşüldü.

Yapılan görüşme sonrası TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası Adıyaman İl Temsilcilisi Osman Özdemir ve AFAD İl Müdürlüğü arasında ortak proje hayata geçirildi.

Proje kapsamında okullarda öğrencilere, deprem bilgileri, jeolojik olaylar ve afet olaylarında alınması gereken önlemler adı altında bilgi verilecek.

TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası Adıyaman İl Temsilcilisi Osman Özdemir proje ile Adıyaman’ın jeoloji mühendislerini bu projede toplamayı hedeflediklerini ve okullarda bu bilinci yaymak için güçlendirmek istediklerini ifade etti.

Haber Merkezi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şehit Er Onur Boztemir Şehadetinin 9. Yılında Dualarla Anıldı
Şehit Er Onur Boztemir Şehadetinin 9. Yılında Dualarla Anıldı
Besni’den Yemen’e Yardım Kermesi
Besni’den Yemen’e Yardım Kermesi