Advert
Advert Advert

Trafik Sigortası Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Zorunlu trafik sigortası, kaskoya nazaran teminatları açısından daha standart bir görünümde olduğu için, poliçenin alınması sırasında detaylara çok fazla dikkat edilmez.

Trafik Sigortası Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Trafik Sigortası Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler adminn

Oysa ki trafik sigortası, sağladığı teminatlar ve yaptırılmaması halinde uygulanan yaptırımlar nedeniyle en az kasko kadar dikkat edilmesi gereken bir sigorta türüdür.

Adıyaman’da Cendere Sigorta sahibi Orhan Koparal, sigorta yaptırırken dikkat edilmesi gereken konular hakkında bilgi verdi.

Trafik sigortası ve kasko arasındaki farktan bahseden Koparal, “Trafik sigortası halkın mal varlığının korunması amacıyla yapılan bir işlem. Trafik sigortası mağdur edilen kişinin hakkının ödenmesi bunu karşılar. Kasko ise kendi aracımızı karşılıyor. Tramır diye bir sistemimiz var. Sahte sigortalama artık olmuyor. Şirketin kalitesi önemli. Sigorta yaptırırken ek olarak verilen haklar var çekici hizmeti, ferdi kaza hizmeti verilebiliyor. Bunu hediye veren firmalar var. Vatandaşlar sigorta yaparken kalitesi firmalar ile çalışsınlar. Ucuza kaçmasınlar” dedi.

Vatandaşları kurallara uymaya davet eden Koparal, “Sigortanın önemli olması mal varlığını koruyor garanti alıyor. Sigorta olduğu zaman bir kaza anında mağduriyetini giderebiliyorsun. Ceza  fiyatları arttı. Bizim vatandaş olarak cezalar ile değil de bizim kendimizin kurallara uymamız lazım. Kurallara uyulduğu zaman cezalar da bir anlam ifade etmez. Sürücüleri kurallara uyması konusunda dikkat etmelerini tavsiye ederim” diye konuştu.

Haber Merkezi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Adıyaman İl Öğrenci Meclisi Seçimi Yapıldı
Adıyaman İl Öğrenci Meclisi Seçimi Yapıldı
“Süleyman Kılınç İsmi Adıyaman’ın Ortak Adayı Oldu”
“Süleyman Kılınç İsmi Adıyaman’ın Ortak Adayı Oldu”