Advert
Advert Advert

TEMAYÜL TAMAM SON SÖZ GENEL MERKEZİN

AK Adıyaman İl Başkanlığı 31 Mart yerel Seçim aday adaylığı temayül yoklaması 14 Aday’ın ve delegelerin katılımıyla gerçekleşti.

TEMAYÜL TAMAM SON SÖZ GENEL MERKEZİN
TEMAYÜL TAMAM SON SÖZ GENEL MERKEZİN adminn
Haberin galerisi için tıklayın!

Kapalı spor salonunda gerçekleşen Temayül yoklamasında üst düzey güvenlik dikkat çekerken yoklama elektronik ortam da gerçekleşti.  Aday Adayları Temayül alanında heyecanlı bekleyişini sürdürdü. Temayülde Adıyaman Merkezden 280 delege oy kullanırken ilçe delegeleri de sabahın erken saatlerinde alana gelerek oylarını kullandı. Ak Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer’de temayül kullanılan alanda koordinasyonu sağladı.

AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin’de seçimde herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması adına gerekli önlemleri aldırdı. Delegeler seçim alanına telefonlarını dışarıda bırakarak girdi.

Seçimin hayırlı olmasını dileyen Dağtekin,  adaylara başarılar dileyerek sandıktan çıkacak adayın Adıyaman için hayırlı olmasını dileyerek seçimin şeffaf bir şekilde yapılması için ellerinden gelen her türlü önlemi aldıklarını ifade etti.

AK PARTİ’DEN BELEDİYE BAŞKANLIĞINA 14 ADAY ADAYI BAŞVURDU

AK Parti Adıyaman Belediye Başkanlığı için Nazif Atalay, Hacı Yusuf Öztürk, Ümit Karakuş, Mehmet Hanifi Erdem, Ahmet Bilgiç, Abdulkadir Kırmızı, İbrahim Özcan, İbrahim Halil Kılınç, Hacı Yusuf Arslan, Mehmet Gürses, Ahmet Alagöz, Muhammed Necip Büyükaslan, Halime Kısayol ve Hüseyin Koç olmak üzere 14 aday adayı müracaat etti.

AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin, “Biz yoğun bir maratonda aday adaylarımızın tespit, müracaat sürecini tamamladık. Ama normal şartlarda müracaatımız bitti. Ben özellikle seçim işlerinden sorumlu ekibimize teşekkür ederim. Görevlerini hakkı ile yerine getirdiler nöbetlerini tuttular, çalışmalarını yaptılar. Çok rahat ortam da bizim arkadaşlarımızın müracaat etmesine imkan sağladılar. Hamd olsun sürekli AK Parti kurulduktan buyana partimize büyük bir teveccüh var. bu teveccüh bu seçimde yine devam etti. 2004’de 12 kişi ile başlamıştı. Daha sonraki dönemler de genel de milletvekili seçimi ile belediye seçimleri karıştırılır. Şuan da elimizde 14 arkadaşımız Adıyaman Belediyesi Başkan Aday Adaylığına Müracaat etmişler. Hayırlı olsun” dedi.

AK Parti’ye ilk gün ki gibi ilginin yoğun olduğunu belirten Dağtekin, “Aday adayı olan bütün arkadaşlarımız ile görüştük. Bu 14 kişiden kim aday olursa geride kalan 13 kişi bu adayın etrafında aday olmuş gibi çalışacak ve partimizi kazandıracaktır. İlçe ve beldelerimiz de ilgi var. Biz ekip  ruhu ile her zaman olduğu gibi çalışacağız. Ak Parti rakibi kendidir. Muhalefeti kendidir. Muhalifi şimdiye kadar oluşmadı. Kazanacak kadar oluşmadı. Biz iç dinamiklerimizle kendi eksiklerimizin oturur tahlilini yaparız” diye konuştu.

Haber Merkezi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şehit Er Onur Boztemir Şehadetinin 9. Yılında Dualarla Anıldı
Şehit Er Onur Boztemir Şehadetinin 9. Yılında Dualarla Anıldı
Besni’den Yemen’e Yardım Kermesi
Besni’den Yemen’e Yardım Kermesi