Advert
Advert Advert

Umre Ödüllü Bilgi Yarışması Yapıldı

Adıyaman müftülüğü tarafından Görme engellilerin dini bilgilerini geliştirmek, Kur’an'ı Kerim okumalarını teşvik etmek, inanç esasları ve Siyer-i Nebi konularında bilgilerini artırmak amacıyla görme engellilere yönelik umre ödüllü kur'an-ı kerim, hafızlık ve dini bilgiler yarışması yapıldı.

Umre Ödüllü Bilgi Yarışması Yapıldı
Umre Ödüllü Bilgi Yarışması Yapıldı admin

Müftülükte yapılan yarışmaya 15 yarışmacı katılırken 2 görme engelli refakatçisi ile Umre’ye gitmeye hak kazandı.

Yarışma hakkında bilgi veren İl Müftüsü Mehmet Taşcı, “Toplumun önemli bir kesimini engelli vatandaşlarımız oluşturmaktadır. Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı uzun dönem, hafızlık, yatılı ve yaz Kur’an kurslarında  önceki yıllarda eğitim görmüş veya hali hazırda bu kurslarda eğitime devam eden yüzde 61 ve üzeri görme engelli kursiyerlere yönelik umre ödüllü “Kur’an-ı Kerim” ve “Temel Dini Bilgiler Yarışması”düzenlendik” dedi.

İl Müftüsü Mehmet Taşcı, “Gönül ister ki bütün yarışmacılarımızı umreye götürelim. Ancak Diyanet işleri başkanlığı imkânlar ölçüsünde, ilimize bu yarışma için 2 kişilik görme engelli kontenjanı ayırmıştır. Gözleri görmüyor ama kalp gözleri açık, Yüce Rabbimiz parmaklarına öyle bir yetenek lütuf etmiş ki kardeşlerimiz parmak uçları ile Braille alfabesi ile Kuran’ı Kerim okuyorlar. Bütün yarışmacıları tebrik ediyorum” diye konuştu.

İlimiz Müftüsü Mehmet Taşcı Başkanlığında yapılan yarışmada üyeler Vaize Zeliha Kınık, Müftülük İl Engelli Koordinatörü Ali Çelik ve Kuran Kursu Öğreticisi Suna Demir katıldı. Tüm yarışmacılara il müftülüğünce çeşitli hediyeler takdim edildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şehit Er Onur Boztemir Şehadetinin 9. Yılında Dualarla Anıldı
Şehit Er Onur Boztemir Şehadetinin 9. Yılında Dualarla Anıldı
Besni’den Yemen’e Yardım Kermesi
Besni’den Yemen’e Yardım Kermesi