Advert
Advert Advert

Kangal, “Motosiklet Bakımı Motorun Ömrünü Uzatır”

Kış mevsiminde araç sahiplerine tavsiyelerde bulunan Motosiklet tamircisi Emin Kangal, bakımı yapılan aracın motor ömrünün daha uzun olduğunu belirterek sürücülere uyarıda bulundu.

Kangal, “Motosiklet Bakımı Motorun Ömrünü Uzatır”
Kangal, “Motosiklet Bakımı Motorun Ömrünü Uzatır” admin

Araç sahiplerine kış mevsiminde araçlarının bakımlarını yaptırmaları gerektiği hususunda uyaran Kangal, kışı rahat geçirmek için araçların mutlaka bakımlarının yapılması tavsiyesinde bulundu.

Araç bakımının önemine vurgu yapan Emin Kangal, bakımın, sürücülerin kışın yolda kalmaması ve sonradan ortaya çıkacak yüksek maliyetli olası arızaların önlenmesi açısından önem taşıdığını belirtti.

Motosikletlerin kışlık bakımı hakkında sürücülere tavsiyelerde bulunan Kangal, “Bir motosikletin kışın mutlaka antifrizinin ölçülmesi, yağ bakımının düzenli yapılması lazım. Ayrıca filtreleri ve özellikle fren hidrolik yağlarının 3 yılda bir kesinlikle değişmesi gerekir. Bu tür bakımlar yapıldıktan sonra kışın sürücüler bir sıkıntı yaşamaz. Kışlık bakımın düzenli yapılması lazım” dedi.

 Bakımın öneminden bahseden Kangal, “Bir motosiklet buraya bakım için geldiğinde öncelikle yağını ve antifrizi ölçüyoruz. Yağ bakımını 3 ile 5 bin kilometrede bir yapıyoruz. Ondan sonra antifrizini ölçüp, derecesini kontrol ediyoruz. Bölgeye göre dereceler değişir. Antifriz derecelerini ölçüp, hangi bölgede kaç derece geçiyorsa derecelerini ona göre kullanmak lazım. Bir motosikletin filtresinin, kilometresine göre düzenli değişmesi lazım. Yapılan bakım motorun ömrünü uzatır. Bakımı yapılan bazı motosikletlerde radyatörler de elden geçirilir ve motorun içi pas-kireç tutmaz. Yani motorun içi temiz kalır, çürüme ve su kaybı yapmaz” açıklaması yapıldı.

Haber Merkezi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şehit Er Onur Boztemir Şehadetinin 9. Yılında Dualarla Anıldı
Şehit Er Onur Boztemir Şehadetinin 9. Yılında Dualarla Anıldı
Besni’den Yemen’e Yardım Kermesi
Besni’den Yemen’e Yardım Kermesi