Advert
Advert Advert

Ameliyatsız Bel, Boyun Ağrılarından Kurtulmanın Yolu

Adıyaman Gözde Hastanesi Fizyoterapist Gazi Sarıkaya, havaların soğumasıyla beraber bel ve boyun ağrılarında ağrıların arttığını vatandaşlara tedavi yöntemleri hakkında bilgiler verdi.

Ameliyatsız Bel, Boyun Ağrılarından Kurtulmanın Yolu
Ameliyatsız Bel, Boyun Ağrılarından Kurtulmanın Yolu admin

Ameliyat olmadan bel, boyun ağrılarından kurtulabileceğini ifade eden Sarıkaya, “Kış ayalarında özellikle hastalarımıza daha çok bel ve boyun ağrısı bel tutulması gibi hastalıklar oluşmaktadır. Biz felçli hasta gruplarına diz, boyun, kalça ağrısı dizde kireçlenme gibi hastalıkları tedavi etmekteyiz. Bel ve boyun fıtığı uzun yıllardır hastalarımızın şikayetidir ve genelde sıcak uygulamalarla elektrik uygulamaları yapılıyor. Beyin cerrahları tarafından ameliyata sevk ediliyorlar. Bunlar hiçbir zaman çözüm olmayan hastaların tekrardan ağrılar baş gösterip sıkıntılar başlıyor” dedi.

“Hastalar İçin Mucizevi Bir Yöntem”

İlaç kullanmadan bel ve boyun ağrılarından kurtulma yöntemlerinden bahseden Sarıkaya, “Manuel tedaviyi biz uyguluyoruz. Bu Ankara ve İstanbul’da uygulanan yöntem. Adıyaman’da son 2 yıldır bu tedavi yöntemini uygulamaya başladık ve hastalarımız öğrenmeye başlıyor. Manuel tedavi sayesinde hastalarımız bel ve boyun fıtıklarından rahatlıkla ağrısız şekilde ilaç kullanmadan kurtulabiliyorlar. Tedavi tek bir seansla yapılmıyor. Hastalar 2-3 günde bir seanslara alınıyor. Tedavi sonucunda bel ve boyun ağrıları ameliyata gerek kalmadan kurtulabiliyorlar. Hastalar için mucizevi bir yöntem. Çünkü hastalarımız ilaç kullanmıyor hastalarımız egzersiz yaptırıyoruz ve aynı şekilde ameliyata gerek kalmadan hastalarımızın sıkıntılarını gideriyoruz. Kışın kasların tutulma oranı artmakta ve hastalarımız vücutlarını sıcak tutmalıdır” diye konuştu.

En çok rastlanan hastalıklarını bahseden  Sarıkaya, “Şuan da en çok görülen hastalık gelişim geriliği adı altında çocuklarımız da görülen bir rahatsızlık var. yetişkinlerde tansiyon ve beyin kanamaları ile karşılaşıyoruz. Kliniğimizde ise en çok bel ve boyun fıtığı ile karşılaşıyoruz. Bunların hepsi artık günümüz fizik tedavi şartlarında çözümü mümkün beyin kanaması geçiren hastamızın tamamen yürüyemez yatalak dediğimiz hasta grubunun rahatlıkla tedavisi yapılmak da ve yürüyebilmektedir. Bel ve boyun ağrıları ile yaşamalarına gerek yok hastalarımızın bunların hepsinin çözümü var” açıklamasını yaptı.

 Haber Merkezi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şehit Er Onur Boztemir Şehadetinin 9. Yılında Dualarla Anıldı
Şehit Er Onur Boztemir Şehadetinin 9. Yılında Dualarla Anıldı
Besni’den Yemen’e Yardım Kermesi
Besni’den Yemen’e Yardım Kermesi