Advert
Advert Advert

Adıyaman İHH’dan Eğitim Kompleksi

İnsani Yardım Vakfı (İHH) Adıyaman Şubesi, ihtiyaç sahibi yetim çocukları ve ailelere yardımlar yaparken eğitim kompleksi ile çalışmalarını sürdürüyor.

Adıyaman İHH’dan Eğitim Kompleksi
Adıyaman İHH’dan Eğitim Kompleksi admin

İHH Adıyaman şubesine gelen yardımları bire bir yetim çocuklar ve ailelerine ulaştıran İHH gönüllülerinin yaptığı yardımlar taktir topluyor. Yardımların yanı sıra 20 gönüllü öğretmen tarafından çocuklara okul derslerine ek amaçlı eğitimler veriliyor.

 

İnsani Yardım Vakfı (İHH) Adıyaman Şube Başkan Mahmut İzci, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Adıyaman İHH, Türkiye ve Dünya’da yaptığı hayırlı çalışmalarla sürekli mazlum ve mağdurların yanında olmaya devam ediyor. Adıyaman döneminde bu yıl içinde yaklaşık 500 bin TL yakın Suriyeli kardeşlerimize yardım kampanyaları ile yardım ulaştırdık. Bunun yanında her sınıfın yetim kardeşi projesiyle ilimizdeki yetim çalışmaların da büyük yol kat ettik. Adıyaman güzel bir İHH binası da kazandırdık. Yaptığımız İHH çalışmalarını daha güzel ortamda sürdürmeye çalışıyoruz. İHH her zaman mazlum ve mağdurların yanında olmuştur.  Suriyeli kardeşlerimize dünyanın farklı coğrafyalarında Müslümanların özellikle zulüm gördüğü Arakan’dan, Filistin’e, Suriye’sinden, Mısır’ına Dünya’nın birçok yerinde kardeşlerimize yardım eli uzatmaya devam ediyor. Şuan Adıyaman’da mevcut kampanyamız var. Sizin eliniz de fazlalık olanlar başkanlarının ihtiyacı olabilir diyoruz. Bu noktada eviniz de kullanılır durumda kullanmadığınız ikinci ev eşyaları olur farklı malzemeler olur. Bunları bize ulaştırarak bizde ihtiyaç sahibi kardeşlerimize vatandaşlarımıza ulaştırmaya çalıştırıyoruz. Halkımıza desteklerinden dolayı şükranlarımı sunuyoruz.”

“ Adıyaman En Ücra Köyü De Olsa Yetimse Muhtaçsa Mutlaka Bize Ulaşsın Ulaştırın”

İhtiyaç sahibi yetim çocukları İHH gönüllüleri ile belirlediklerini ve gelen yardımları bire bir ulaştırdıklarını ifade eden İzci, “Burası 2017 yılında müteahhit firma ile anlaşarak bize 1 trilyona mal oldu. 750 metre kare alan üzerine kurulu. Bu noktada inşaat bir kısım malzemelerini genel merkezimiz karşıladı. İhtiyaç sahibi aileler gelip ofisimiz de ihtiyaçlarını gideriyorlar. Adıyaman en ücra köyü de dahil nerede bir yetim kardeşimiz varsa nerede bir ihtiyaç sahibi kardeşimiz varsa. Özellikle yetimler için diyorum Adıyaman en ücra köyü de olsa yetimse muhtaçsa mutlaka bize ulaşsın ulaştırın. Şuanda 400’e yakın yetim çocuğumuz var. Biz bu çocuklara her ay 100 TL vermekteyiz. Ayrıca yaklaşık 25 tane yetim üniversite öğrencimiz var bunlara yaklaşık 500 TL veriyoruz. Bizim tek kriterimiz şu. Din, dil mezhep ayrımı gözetmiyoruz. Gönül istemez bir insanın yetim kalmasını ama maalesef savaş durumlarıyla, trafik kazalarıyla farklı nedenlerle insanlar vefat ediyor bizde bunlara sahip olma noktasında elimizden ne geliyorsa yapmaya çalışıyoruz. Merkezde oturan yetim çocuklarımıza da düzenli olarak her hafta sonları bu çocuklarımıza okul derslerine takviye hem de karakter eğitimi adı altında dersler veriyoruz. Burada yetim çocuklarımız eğitim görüyor hafta sonları derneğimiz hafta içi ve hafta sonları her zaman açıktır” diye konuştu.

İHH binasında çocuklara derslerine takviye amaçlı ders verdiklerini söyleyen İzci, “Yaz kampını hayırlısı ile bitirdik. 8 hafta sürdü. Çok verimli ve güzel geçti. Kamplarımız da sadece yetim çocuklarımıza cumartesi ve Pazar günleri sabahtan akşama kadar olmak üzere mevcut dernek binamızın 3’ncü katında okul derslerine takviye dersler veriyoruz. 20 tane gönüllü öğretmenimiz var. Fahri abimizi Mavimarmara gemisiyle onu şehit verdik. Ama ismini yaşatma adına bu merkezimize onun ismini vererek de çocuklarımıza unutturmama adına böyle bir karar verdik. Burayı Adıyaman’a kazandırılmış eser olarak görüyoruz. Burada bayan ve erkek katı ayrı. Adıyaman şartları için çok güzel nezih ortam oluştu. Bizim İHH AFAD kurtarma ekibimiz var. Samsat depreminde arama kurtarma birimimiz mevcut. Biz orada 8 gün boyunca aş evi tırımızla günde 2 öğün olmak şartı ile 5 bin vatandaşımıza yemek çıkardık. Bu noktada oradaki kardeşlerimizi mağdur etmemeye çalıştık. Yetim çocuklarımızla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Memleket için kim bir taş üstüne taş koyarsa Allah razı olsun” şeklinde konuştu.

Haber Merkezi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şehit Er Onur Boztemir Şehadetinin 9. Yılında Dualarla Anıldı
Şehit Er Onur Boztemir Şehadetinin 9. Yılında Dualarla Anıldı
Besni’den Yemen’e Yardım Kermesi
Besni’den Yemen’e Yardım Kermesi