Advert
Advert Advert

Adıyaman Belediye Başkanı Olsaydınız Önceliğiniz Ne Olurdu?

31 Mart Yerel Seçimler için aday adayları açıklanmaya başlarken gazete olarak vatandaşlara Adıyaman Belediye Başkanı olsaydınız ne yapardınız diye sorduk.

Adıyaman Belediye Başkanı Olsaydınız Önceliğiniz Ne Olurdu?
Adıyaman Belediye Başkanı Olsaydınız Önceliğiniz Ne Olurdu? admin

Adıyamanlı vatandaşların, yeni dönemde Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu ve yeni ekibinden beklentilerinin yüksek olduğunu belirtti.

Mart 2014 yılında yönetimi devralan ve bu dönemde, dürüstlüğü ve şeffaflığı şiar edinen, belediye borçları, personel disiplini, sporcu fabrikası kimliği, sosyal belediyecilik anlayışıyla büyük bir başarı elde eden Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu'dan yeni dönemde vatandaşlar önemli hizmetler bekliyor.

Tanınırlığı yüksek Adıyaman, alınan tedbirler ile su kesintisi yaşanmayan bir Adıyaman ve önemli Alt yapı hizmetlerine ağırlık veren Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu'dan, bu dönem vatandaş hayatı kolaylaştırıcı vizyon projelere imza atmasını, diledi.

Başkan Kutlu'nun, geçen dönem proje aşamasında olan, belediye binası, kültür kompleksi, Recep Tayyip Erdoğan Meydan projesi, büyük çapta oto park, semt halı sahası, semt pazarları, Yaz döneminde her okul bahçesine semt sakinlerinin kullanımı için Portatif yüzme havuzu ve Neden piyasa kontrolü sağlayacak Halk ekmek ve Tanzim satış mağazaları Yapılmadığını da soran vatandaşlar, Çeşitli siyasi ve bürokratik engellere maruz kalarak bir türlü ilerlemeyen Vadiyaman projesine ağırlık vererek Gözle görülür Marka hizmetlere adını yazmasını bekliyor.

Adıyamanlı vatandaşlar, öncelikli olarak otopark ve trafik sorununun devam ettiğini ve “Belediye başkanı olsak ilk olarak bu soruna köklü bir çözüm bulurduk” yanıtını verdi.

İlk olarak otopark sorunu ve trafik çilesini ele alacaklarını belirten vatandaşlar, ayrıca temizlik, iş istihdamı, su, yol genişletme, park yapımı ile kültürel ve sosyal aktiviteleri artırmayı da vaat etti.

Şehir merkezine planlı ve projeli kentte uygun mimari bir yapı kazandırmak için çalışma yapacağını ifade eden Adıyamanlı Abdullah Kuru, “ Yapılan yapıların bir çoğu planlı, projeli değil. Adıyaman yerleşim yerlerin de hep çarpık kentleşme var. içme suyunu özel idare getirmiş Adıyaman düşünülerek hiçbir şey yapılmamış. Bu çarşı da eski mahalleleri yıkmışlar yol açmışlar. Yapıları koruyabilirlerdi ve açtıkları yollar dar. Adıyaman’ın ne alt yapı ne de üst yapıda bir çalışması var. Bu eski mahalleler de imar çalışması yok. O tuz hanı dediğimiz bölgedeki yapılar turizme kazandırılabilirdi. Günümüz trafik sorununu ortadan kaldıracak yollar yapardım. Siyasilerimizden hep milletvekili olarak öğretmen, avukat geliyor. Adını yazamayan siyasiler başımıza geliyor. Eski mahalleleri yıkıp yol yapmaya çalışıyorlar yanlış. Belediye Başkanı olsam Adıyaman’ı yeniden planlı projelerle inşa ederim” dedi.

İnsanların aileleri ile gidip gezebilecekleri parkların yapılması gerektiğini belirten vatandaşlardan Mustafa Akdağ, “ Adıyaman Belediye Başkanı olsam üst geçit eksiğimiz var üst geçit yapardım. Bir çok noktada trafik ışıkları yanmıyor. Dinlenecek alanlar lazım. Adıyaman nüfusunu kaldırmıyor. Adıyaman’da iki park var. Mimarsinan ve Demokrasi parkı başka yok. İnsanların ailece dinleneceği yer oturacağı çay bahçeleri yapardım. Artık Adıyaman trafiği kaldırmıyor. Adıyaman’a gözle görülür elle tutulur hizmetler yapılması lazım. Alt yapı ve üst yapı yapılması lazım. Sel bastığı zaman loğalar kaldırmıyor”

Haber Merkezi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şehit Er Onur Boztemir Şehadetinin 9. Yılında Dualarla Anıldı
Şehit Er Onur Boztemir Şehadetinin 9. Yılında Dualarla Anıldı
Besni’den Yemen’e Yardım Kermesi
Besni’den Yemen’e Yardım Kermesi