Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert Advert Advert

Vakıf Katılım Bankası Adıyamanlıları Bekliyor

Faiz'siz, kar ortaklı, yatırım ve istihdama dönük bir anlayışla faaliyet veren Vakıf Katılım, Adıyaman’da hizmet vermeye başladı.

Vakıf Katılım Bankası Adıyamanlıları Bekliyor
Vakıf Katılım Bankası Adıyamanlıları Bekliyor admin

Vakıf Katılım Adıyaman Şube Müdürü Muzaffer Kara,  “Vakıf katılım bankası özetle sermayesinin tamamı vakıflar genel müdürlüğüne ait olan faizsiz bankacılık esaslarına göre faaliyetlerini gerçekleştiren bir bankadır” dedi.
“REEL SEKTÖRÜ FİNANSE EDİP EKONOMİYE OLDUKÇA KATKI SUNMAKTADIR”
Vakıf katılım bankasının Adıyaman’a hayırlı olmasını dileyen Kara, “Ayrıca Adıyamanlı hemşerilerimizin gösterdikleri teveccühlerden dolayı kendilerine teşekkür ederim. Katılım bankaları mali sektörde bir yenilik olarak, faiz hassasiyeti nedeni ile faizli bankalara gitmeyen fonları ekonomiye kazandırmak ve tasarruf sahiplerinin fonlarını güvenle saklamalarına ve değerlendirmelerine yardımcı olmak amacıyla kurulmuştur. Vakıf katılım bankası özetle sermayesinin tamamı vakıflar genel müdürlüğüne ait olan faizsiz bankacılık esaslarına göre faaliyetlerini gerçekleştiren bir bankadır. Kar ve zarara katılma esasına göre fon toplayıp, ticaret ortaklık ve finansal kiralama yöntemleri ile fon kullandıran bir bankacılık modelidir. Ticaretin ve sanayinin ihtiyaç duyduğu hammadde yarı mamul madde, gayrimenkul, makine teçhizatın temini bireysel müşterilere yönelik konut, taşıt temini bu yöntemler aracılığıyla ile sağlanmaktadır. Bu yönüyle reel sektörü finanse edip ekonomiye oldukça katkı sunmaktadır. Adıyaman Halkına faydalı olmasını temenni ediyorum. Ayrıca bizlere kendimizi tanıtma fırsatı verdiğiniz için Halkınsesi Gazetenize teşekkür ederim” diye konuştu.
Haber Merkezi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SERTPOLAT, ÜNLÜLER ANSİKLOPEDİSİNDE İLK SIRALARDA YER ALDI
SERTPOLAT, ÜNLÜLER ANSİKLOPEDİSİNDE İLK SIRALARDA YER ALDI
KAYA’YA , ÜSTÜN PERFORMANS ÖDÜLÜ
KAYA’YA , ÜSTÜN PERFORMANS ÖDÜLÜ