Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert Advert Advert

Takoran Vadisine Adıyaman Doğa ve Fotoğraf Kulübü Gezi Düzenledi

Adıyaman Doğa ve Fotoğraf Kulübü, Siverek Belediyesi tarafından Takoran vadisin de düzenlenen ücretsiz tekne gezisine katıldı.

Takoran Vadisine Adıyaman Doğa ve Fotoğraf Kulübü Gezi Düzenledi
Takoran Vadisine Adıyaman Doğa ve Fotoğraf Kulübü Gezi Düzenledi admin

Takoran Vadisi, 1992 yılında Atatürk Barajı’nın yapılmasıyla birlikte sular altında kalan birçok tarihi yapıyı barındırıyor. Derinliğin bazı yerlerde 100 metreyi bulduğu vadi, Meryem Ana heykeli, kilise ve tarihi bir yerleşim yerine de ev sahipliği yapıyor.

Siverek Belediyesi tarafından Nissibi köprüsünün bulunduğu alanda 55 bin metre karelik alana sahip Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan mesire alanı ve sosyal tesis yer alıyor.

 

Vadiye gelen doğaseverler, Belediyeye ait tekneyle tura katıldı. Siverek Belediye Başkan Vekili Hamdi Hatipoğlu, başkan Yardımcısı Hasan Postacı Adıyaman’dan gelen Doğa ve Fotoğraf Kulübü ekibine bölgeyi tanıttı.

Doğa ve Fotoğraf Kulübü ekibi tekne turunu ve sosyal tesiste sunulan hizmeti beğendiklerini ve vatandaşları takoran vadisini görmeye davet etti.

iverek Belediye Başkan Vekili Hamdi Hatipoğlu ise,  “55 bin metre kare alan üzerinde kurulan ve insanların rahatlıkla gelecekleri ve bölge insanına hitap eden bir alan oluşturduk. Tur operatörleri ile görüşerek vadinin turizm destinasyonu içeresine alınması ve gezi güzergâhları arasına alınmasını sağlıyoruz. Takoran vadisi çok önemli bir vadi, vadinin turizme kazandırılması için bu tesisleri ve yatırımları yapıyoruz. Vadide görülmesi gereken doğal güzellikler var, kanyonlarımız var, yarımada şeklinde Baki köyümüz var, koylarımız var, seyir tepelerimiz, yüzen restoranlarımız bulunmakta. Amacımız başta Siverek ve çevre illerden daha sonra ülkemizin her ilinden vatandaşlarımızın gelip bu doğal güzellikleri görmesi ve keşfetmesi, ilçe merkezinden vadiye ulaşımı ve vadide tekne gezilerini ücretsiz yaptık. Vatandaşlarımız gönül rahatlığı gelip gezsinler istedik.” dedi.

Haber Merkezi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SERTPOLAT, ÜNLÜLER ANSİKLOPEDİSİNDE İLK SIRALARDA YER ALDI
SERTPOLAT, ÜNLÜLER ANSİKLOPEDİSİNDE İLK SIRALARDA YER ALDI
KAYA’YA , ÜSTÜN PERFORMANS ÖDÜLÜ
KAYA’YA , ÜSTÜN PERFORMANS ÖDÜLÜ