Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert Advert Advert

Adıyaman Turizm'i, Hilton Garden INN Adıyaman ile Hayat Buldu

Adıyaman’a bir yıl önce kurulun Hilton Garden INN Adıyaman ile turizm de yaşanan hareketlilik ilin ziyaretçi sayısında artış yaşanmasını sağladı.

Adıyaman Turizm'i, Hilton Garden INN Adıyaman ile Hayat Buldu
Adıyaman Turizm'i, Hilton Garden INN Adıyaman ile Hayat Buldu admin

5 yıldızlı otelin olmayışı özellikle yabancı turistlerin ve tur acenta şirketlerinin konaklamak için çevre illeri tercih etmesi ile yatırımcı Hilton Garden INN Adıyaman yöneticisi işadamı Osman Özdemir’in girişimleriyle yapılan yatırımla Adıyaman turizm de yaşanan hareketlilik dikkat çekiyor.

Hilton Garden INN Adıyaman Genel Müdür Burak Yağmur, Adıyaman’ın turizm açısından potansiyelinin yüksek olduğunu ifade etti.

Adıyaman’da Hilton Garden INN Adıyaman yöneticisi işadamı Osman Özdemir ile 5 yıldızlı otel ihtiyacının giderildiğini belirten Yağmur, “Adıyaman turizm açısından potansiyeli çok yüksek bir il. Ama bugüne kadar burada sağlanan hizmetler maalesef yetersiz kalmış, yatak kapasitesi gibi konularda yetersiz kalınmış. Hilton Garden INN Adıyaman olarak bizler bu sorunu ortadan kaldırdık. Bizim yatak kapasitemiz iyi. Buda buraya gelen turist sayısının artması demektir. Bölge toplantılarının Adıyaman’da gerçekleşmesi için de girişimde bulunuyoruz. Hilton Garden INN’in toplantı yaptığı her noktada bizim logomuz yayınlanıyor. Doğal olarak otomatik bir reklam oluyor. Bu turistin dikkatini çekiyor. Çünkü yabancı turistin markalara güveni çok fazladır. İnternet veya telefonla rezervasyonlarını yapıyorlar. Adıyaman’ın bu konuda en fazla problemi çevre illerde çok fazla 5 yıldızlı marka otellerinin olmasıdır. Buradaki bu eksikliği biz gidermiş olduk. Buda şehre doğal olarak bir ivme kazandırdı” dedi.

Adıyaman’da böyle bir otel yatırımın yapılmasının otelcilik adına büyük başarı olduğunu ifade eden Yağmur, bir yılda yüzde 60 üzerinde otel de bir doluluk oranına ulaştıklarını söyledi.

Konaklamanın yanında Adıyaman kültürünü de tanıtmaya çalıştıklarını belirten Yağmur, “İnternet üzerinden sürekli yorumlar geliyor. Gerek bazı internet kanallarından anket programımızdan bizim GAP turu boyunca konakladığımız en iyi otel Adıyaman Hilton Garden INN diye. Bizim işimiz konaklama ama biz Adıyaman’daki etkinlik eksikliğini gidermeye çalışıyoruz. Şuan haftanın 4 günü otelimiz de etkinliğimiz var. Her Pazartesi ve Çarşamba canlı müzik yapıyoruz. Cuma ve Cumartesi günü harfane organizasyonu yapıyoruz.  Buna hem yerel halkın katılımı hem de otelde konaklayan turistlerin katılımını sağlıyoruz. Adıyaman’a turist getirmenin yanında Adıyaman kültürünü tanıtmış oluyoruz. İnsanlar artık şunu demesinler biz Adıyaman’da kalıyoruz ama akşam yapacak bir etkinlikleri yok” diye konuştu.

“Turların Adıyaman’a Gelmesi İçin Sürekli Bir Girişim İçindeyiz”

Adıyaman’da gezilecek yerlerin belirlenmesi gerektiğini vurgulayan Hilton Garden INN Adıyaman Genel Müdür Burak Yağmur, “Biz sürekli il dışına geziler yapıyoruz. Buraya daha önce gelip artık gelmeyen turların Adıyaman’a gelmesi için sürekli bir girişim içindeyiz. Bizim otelin ve diğer otellerin katkısıyla buraya gelen turist sayısı artar. Bunu biz otelciler olarak mutlaka desteklememiz lazım. Tabi biz gelen turistlerin Adıyaman şehir merkezini gezmesi içinde çalışma yapıyoruz. Tur acentalarına söylüyoruz ama daha şehir merkezinde gezilecek yerlerin bir belirlenmesi gerekiyor. Bir çiğköfte tattırmak adına yerli turisti şehir merkezine götürüyoruz. Biz ilk marka otel olarak açıldık. Biz Adıyaman’a katkı sağlamaya çalışıyoruz. Bizim yatırımcımız Adıyamanlı. Birkaç otel daha açılsa burada kapasitemiz artsa ve biz burada artık kongreler ve sempozyumlar yapabilsek” açıklaması yaptı.

Haber Merkezi 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SERTPOLAT, ÜNLÜLER ANSİKLOPEDİSİNDE İLK SIRALARDA YER ALDI
SERTPOLAT, ÜNLÜLER ANSİKLOPEDİSİNDE İLK SIRALARDA YER ALDI
KAYA’YA , ÜSTÜN PERFORMANS ÖDÜLÜ
KAYA’YA , ÜSTÜN PERFORMANS ÖDÜLÜ