Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert Advert Advert

Başkan Kutlu, ‘Dost Meclisinde’ MÜSİAD Üyeleriyle Biraraya Geldi

Müstakil Sanayiciler ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Adıyaman Şubesi, ‘Dost Meclisi’ toplantısı kapsamında her yıl olduğu gibi bu yılda kurum müdürleri ve yöneticilerini ağırlıyor.

Başkan Kutlu, ‘Dost Meclisinde’ MÜSİAD Üyeleriyle Biraraya Geldi
Başkan Kutlu, ‘Dost Meclisinde’ MÜSİAD Üyeleriyle Biraraya Geldi admin

‘Dost Meclisi’ toplantısı kapsamında yerel yöneticiler ve işadamları bir araya getirilerek Adıyaman’ın gelişimine nasıl daha iyi katkı sunulması hedefleniyor.

MÜSİAD Adıyaman Şube Başkanı Şerif Yıldırım ve üyeleri ile bir araya gelen Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, belediye olarak yaptıkları hizmetlerden bahsetti.

MÜSİAD Adıyaman Şube Başkanı Şerif Yıldırım moderatörlüğünde gerçekleşen toplantı da MÜSİAD üyeleri Adıyaman’da yapılması gerekenler hakkında Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu’ya soru sorarak bilgi aldı.

 ‘Dost Meclisi’ toplantısıyla kurum müdürleri ve yöneticileri ile bir araya geldiklerini ifade eden Yıldırım, “MÜSİAD Adıyaman üyelerimiz ile birlikte Adıyaman sorunlarını tespit ederek sorunun muhatabını ‘Dost Meclisi’ne davet edip iletiyoruz. Tabi bizler işadamları olarak üzerimize düşen ne varsa imkanlarımız doğrultusunda ilimiz adına yapmaya çalışıyoruz.  9 Mayıs 1990’da kurulan MÜSİAD, dalları dünyanın dört bir yanında Erdemli ve Ahlaklı iş yapabilme düşüncesi ile yeşeren bugün uluslararası bir sivil toplum kuruluşu. 27 yıldır hak yolunda bir an olsun durmadan, hep daha ileriyi düşünerek çalışan işadamları ile hedeflerine hızla ulaşıyor. Hakkın ve hukukun, adaletin ve eşitliğin, barışın ve güvenin, refahın ve mutluluğun sağlandığı; tarihe ve topluma mal olmuş mahalli ve evrensel değerlerin gözetildiği, kendi içinde bütün, bölgesinde, ekonomik ve siyasi alanda etkin, dünyada saygın bir Türkiye hayaliyle yola çıkan hassasiyet sahibi iş adamlarının İstanbul’da kurdukları bir “İşadamları Derneği” dir. 11 bini aşan üyesi ile MÜSİAD; 60 bine yakın işletmeyi temsil eden ve yaklaşık 1.600.000 kişiye istihdam sağlayan, Yurt içinde 86 irtibat noktası bulunan, üyelerinin sorunlarını, görüş ve önerilerini kamu kurum ve kuruluşlarına yerinde ileten, Yurt dışında 78 farklı ülkede toplamda 208 nokta ile hizmet veren,İş dünyasına olduğu kadar toplumun diğer kesimleri için de örnek bir eğitim, rehberlik, danışmanlık merkezi haline gelen, uygulama ve çalışmalarını profesyonel düşünce zeminine oturtan,  entelektüel birikimini paylaşıma açan, “kamu yararına dernek” statüsüne sahip güçlü bir kuruluştur. Adıyaman Belediye Başkanımız Hüsrev Kutlu’ya toplantımıza katıldığı için teşekkür ederim” dedi.

Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu ise, sorulan sorulara cevap vererek belediye olarak yaptıkları ve yapacakları projelerden bahsetti.

Kutlu, yaptığı açıklamada şunları söyledi;

“Göreve geldiğimiz günden bu yana elimizden geldiği kadar halkımızın beklentilerine cevap vermeye ve ilimizin öncelikli sorunlarına el atmaya çalıştık. Ulaşımdan sağlığa, çevre düzenlemesinden kaldırım çalışmalarına, taziye evlerinden sosyal aktivitelere kadar her şeyin en güzelini insanlarımıza sunmak için yoğun gayret sarf ediyoruz. Görevi devraldığımızda sadece 4 tane toplu taşıma aracımız, bugün 40’a ulaşmış durumda. Araçlarımızın hepsi engelli kardeşlerimizin rahatlıkla kullanabileceği donanıma sahip. Bunların yanında, yollarımızı ve kaldırımlarımız büyük oranda yenilendi. Bizim aslında en büyük ve görünmeyen yatırımımız altyapı oldu. Şehrin altyapısı artık ihtiyaca cevap veremiyordu ve göreve geldiğimiz günden bu yana bu altyapının büyük bir kısmını yeniledik. Mevcut taziye evlerimizin yanına yenilerini de ilave ettik. Kentin gelişmesiyle birlikte yeni ihtiyaçlarda doğuyor, bunun farkındayız. Onun için günü kurtarma yerine uzun vadeli hizmetler üretmeye çalıştık ve çalışmaya devam ediyoruz.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SERTPOLAT, ÜNLÜLER ANSİKLOPEDİSİNDE İLK SIRALARDA YER ALDI
SERTPOLAT, ÜNLÜLER ANSİKLOPEDİSİNDE İLK SIRALARDA YER ALDI
KAYA’YA , ÜSTÜN PERFORMANS ÖDÜLÜ
KAYA’YA , ÜSTÜN PERFORMANS ÖDÜLÜ