Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert Advert Advert

Çoban, “Sporun Yaşı Yok”

Günümüz de vücut geliştirme sporuna olan ilgi artarken Elit Spor Salonu Sahibi Halil Çoban, sporla ilgilenen kişinin özgüvenin arttığını ve stresten uzak bir yaşam yaşadığını ifade etti.

Çoban, “Sporun Yaşı Yok”
Çoban, “Sporun Yaşı Yok” admin

Geçmişte vücut geliştirme sporuna olan bakış acısının artık günümüzde değiştiğini belirten Çoban, sporun yaşının olmadığını söyledi.

Sporla özellikle obezite ile mücadelenin önemli olduğunu vurgulayan Çoban, “Spor salonu olarak aktif çalışmalarımız oluyor. Bu yıl bilek güreşi yapacaktım. Bazı aksaklıklardan yapamadım. Nisan sonlarında milli takım seçmelerimiz var. Ben kendim de hazırlanıyorum ve bir sporcumu da hazırlıyorum. Elimizden geldiği kadar sporcularımıza yardımcı olmaya çalışıyoruz. Obezite’ye karşı bir savaş açmış durumdayız. Gelen sporcularımız çok kilo aldıkları için bizim spor salonumuzu tercih ediyorlar.  Biz de elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışıyoruz. Sağlık problemlerini elimizden geldiği kadar gidermeye çalışıyoruz. Burada bel, boyun fıtığı olan sporcularımız da var. Bunları ekstra bir antrenman programıyla da gidermeye çalışıyoruz. Spora profesyonel olarak 2009 da başladık. Geçen yıl Türkiye 2’ncisi olduk. Dünya şampiyonasına gittik. Orada Dünya 5’nciliği elde ettik. Artık hedefimiz şampiyonluk. Adıyaman’ımızı Türkiye artı tüm dünyaya duyuracağımıza inanıyoruz” dedi.

 “Sporun Bir Evrensel Kitlesi Var”

Spor yapan öğrencinin daha fazla derse katıldığını söyleyen Çoban, “Vücut sporuna karşı bir ön yargı var. O zamanlar vücut geliştirme yapan insanlar sene 90’lar da genel de kavgacı, dövüşçü oldukları için biraz bu spora karşı bir önyargı oluşturuyor.  Spor insanın özgüven yerine getiren antrenman yaptığı zaman mutluluk hormonu salgılıyor vücut.  Öğrencilere de yararı var. Spor yapan öğrenciler, daha fazla derslere katılıyorlar. Vücut geliştirme sporumuz her spor dalının ana temelidir.  Sporun yaşı yok. Her yaşa göre spor brançları var. Sporun bir evrensel kitlesi vardır” diye konuştu.

Haber Merkezi 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SERTPOLAT, ÜNLÜLER ANSİKLOPEDİSİNDE İLK SIRALARDA YER ALDI
SERTPOLAT, ÜNLÜLER ANSİKLOPEDİSİNDE İLK SIRALARDA YER ALDI
KAYA’YA , ÜSTÜN PERFORMANS ÖDÜLÜ
KAYA’YA , ÜSTÜN PERFORMANS ÖDÜLÜ