Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert Advert Advert

Başkan Atız Güven Tazeledi

Adıyaman Mermerciler Derneğinin 2. Olağan genel kurulunda mevcut başkan Coşkun Atız yeniden başkanlığa seçilirken mermercilerin sorunlarını AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın’ı makamında ziyaret ederek iletti

Başkan Atız Güven Tazeledi
Başkan Atız Güven Tazeledi admin

Kendisine yeniden verilen göreve layık olma adına yönetim kurulu üyeleriyle birlikte ellerinden geleni yapacaklarını ifade eden Mermerciler Derneği Başkanı Coşkun Atız; “Derneğimizin 2. Genel kurulunu geride bıraktık. Dernek üyesi arkadaşlarımız mevcut görevimizi yeniden bizlere layık gördüler.

Dernek olarak sektörümüzle ilgili sorunların çözümü noktasında çaba sarf ederken, bir yandan da ilimiz mermerinin tanıtımı için elimizden geleni yapıyoruz. Geçtiğimiz günlerde Adıyaman’ın ev sahipliğinde ilimiz valisi, milletvekilleri ve mermer sektöründe hizmet veren şirket yöneticileriyle geniş katılımlı bir değerlendirme toplantısı düzenledik. Mermer son yıllarda Adıyaman için çok önemli bir sektör haline gelmiş durumda ve Mermer Organize sanayisinin kurulması sektörümüz adına önemsediğimiz konulardan biri ve inşallah en kısa zamanda hizmete girer. Bu vesileyle yeniden bizlere bu görevi layık gören değerli meslektaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

 

Mermer’in Adıyaman için ne kadar önemli olduğunu ve son yıllarda Adıyaman Mermerinin adından söz ettirdiğini belirten AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın; “ Geçtiğimiz günlerde Adıyaman Mermerciler Derneğimizin evsahipliğinde mermer sektörünün önde gelen firmaları, yetkilileri mermerle ilgili geniş katılımlı bir toplantı gerçekleştirdiler. Bizlerde orada konuşulan sorunları, yapılması gerekenleri, beklentileri yerinde dinleme imkanı bulduk. İlimizde mermer ocaklarının olduğu bölgede yaşanan bir hadise hepimizi üzmüş, orada yaşanan sorunların çözümü için çalışmalar başlatılmıştır. Bugün bizleri ziyaret eden mermerciler derneği başkanı Coşkun Atız ve beraberindeki heyet mermer ocaklarının olduğu bölgedeki son durum hakkında bizlere bilgi verdiler. Mermer gerçekten Adıyaman için oldukça önemli bir ürün. Ülkemizde bulunan tüm yeraltı kaynaklarının Türkiye ekonomisine katkı sunması gerek ve bu son dönemlerde yerli ve milli kaynakları ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anlıyoruz. Mermer konusunda da Adıyaman’ın daha iyi bir düzeye gelmesi konusunda elimizden gelen her şeyi yapacağız. Bizlere nezaket ziyaretinde bulunan Adıyaman Mermerciler Derneği Başkanı Coşkun Atız ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

Mermerciler Derneği 3. Olağan genel kurulu sonrası liste şu şekilde oluştu, Başkan Coşkun Atız, Başkan Yardımcıları Aziz Tekgül, Süleyman Taş, Yönetim kurulu üyeleri ise Ramazan Sarıcan, Düzgün Yükrük, Osman Yıldırım ve Salih Değer isimlerinden oluştu.

Haber Merkezi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SERTPOLAT, ÜNLÜLER ANSİKLOPEDİSİNDE İLK SIRALARDA YER ALDI
SERTPOLAT, ÜNLÜLER ANSİKLOPEDİSİNDE İLK SIRALARDA YER ALDI
KAYA’YA , ÜSTÜN PERFORMANS ÖDÜLÜ
KAYA’YA , ÜSTÜN PERFORMANS ÖDÜLÜ