Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert Advert Advert

Dağtekin Adıyaman'a Yapılan Yatırımları Değerlendirdi

AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin, bir basın açıklaması yayımlayarak AK Parti'nin iktidara geldiği 2002 yılından, 2018 yılına kadar Adıyaman'da yapılan yatırımları değerlendirdi.

Dağtekin Adıyaman'a Yapılan Yatırımları Değerlendirdi
Dağtekin Adıyaman'a Yapılan Yatırımları Değerlendirdi admin

Sözlerinin başında AK Parti hikayesinin bir Türkiye hikayesi olduğunu dile getiren Dağtekin " Bu hikayede; gariban sofralarının mesajları, başının okşanmasına hasret yetimlerin özlemleri, dili dualı anaların aksakallı dedelerin istekleri, ailesinin helal lokmasını kazanan babaların beklentileri, okul sıralarındaki gençlerin umutları var" dedi.

Türkiye’nin yeni hükümet sistemiyle şahlanış dönemine geçtiğini sözlerine ekleyen Dağtekin 2002 yılından bu yana AK Parti Hükümeti ile birlikte yerli ve milli anlayışın Türkiye’nin bekası için seferber olduğuna dikkat çekerek özellikle bu seferberlikte yapılan yatırımlar ve bu yatırımların Adıyaman'a kazandırılmasında AK Parti lideri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Adıyaman'a verdiği ayrı bir önemin olduğuna dikkat çekti.

Demokratik siyasetin kurumsallaştığı yeni sistemde, istikrarın kalıcı hale geleceğini aktaran Dağtekin hızlı karar, gecikmeyen icraat ve etkili yönetimle, ekonomik büyüme ivme kazanacağını refah ve kalkınmanın hız kazanacağını, böylece Türkiye ile birlikte Adıyaman'ın da 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine daha emin adımlarla yürüyeceğini açıkladı.

Dağtekin açıklamasında şunları söyledi:

" AK Parti’nin göreve geldiği 2002 yılından bu yana Türkiye genelinde başlattığı kalkınma modelleriyle tüm şehirlerde değişim ve dönüşümü beraberinde getirirken Adıyaman’da da kalkınmaya dönük yatırımlardan maksimumum seviyede istifade ettik. 17 yıllık AK Parti iktidarı ile birlikte Adıyaman'da , eğitimden sağlığa, ulaşımdan, barınmaya her anlamda büyük devrimler yaşanmıştır. Örneğin 2002 yılında 3013 olan derslik sayısı 2018 yılında 5827'ye çıkmıştır. Yani yaklaşık 2.794 derslik, 4.774 öğrenci kapasiteli pansiyon 10 atölye, 5 spor salonu hizmete açılmış,725 derslik, 1110 öğrenci kapasiteli pansiyon, 220 yataklı uygulama oteli, 3 atölye ve 1 adet spor salonu inşaatı devam etmektedir. Eğitim alanında son 15 yılda biten projeler için 378.324.507,000.TL para harcanmıştır. Hali hazırda devam eden projelerle birlikte devasa bir bütçe kaynağının Adıyaman için harcandığını bariz bir şekilde görebiliriz. . Eğitim alanında Türkiye’de sadece birkaç bölgede bulunan Hizmetiçi Eğitim Merkezi'nin Adıyaman'a kazandırılması yine AK Parti hükümetimiz döneminde olmuştur. Hem konumu itibariyle hem de estetiği ile kente önemli katkılar Hizmetiçi Eğitim Merkezi 72 bin metrekarelik bir alan üzerine kurulu olan 220 yataklı adeta 5 yıldızlı otele eş değer, içerisinde 2 adet 200 kişilik konferans salonu, 4 tane ayrı toplantı salonu, havuzları, sosyal donatılarıyla, peyzajıyla birlikte uluslararası toplantılara da ev sahipliği yapacak kapasitededir.. Adıyaman Üniversitesi'ne yapılan yatırım bedeli ise 342.924.936 TL'dir.İktidarımız döneminde acil eylem planı çerçevesinde hayata geçirilen en önemli projelerden biri de sağlık alanında yapılan yatırımlardır. Özellikle 400 yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin Adıyaman'a kazandırılmasıyla 2002 yılı öncesi yaşanan sağlıktaki sıkıntıları, en son teknolojiye sahip tıbbi araç ve malzemelerini artarak devam eden uzman hekim portföyü ile en yüksek basamaktan en alt basamak sağlık hizmetlerine kadar hizmet veren yeni hastaneyi hemşehrilerimizin hizmetine sunduk. Bu hastanemizle birlikte yine yatırım programına alınan ve geçtiğimiz 8 Ağustos'ta ihalesi yapılan bir zamanda inşaat çalışmalarına başlanacak olan 300 yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi'nin bitirilmesi ile birlikte 400 yataklı hastanemizin bulunduğu alan adeta bir şehir hastanesi ve sağlık kampusuna kavuşacaktır. Toplam 84 Bin 829 metre kara kapalı alana sahip olan yeni 300 Yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi sağlıkta Adıyaman'ı bölgesinde önemli bir konuma yükseltecektir. Sağlık alanında irili ufaklı yapılan yatırımların maliyeti ise 454.221.605 TL'dir” dedi.

Haber Merkezi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SERTPOLAT, ÜNLÜLER ANSİKLOPEDİSİNDE İLK SIRALARDA YER ALDI
SERTPOLAT, ÜNLÜLER ANSİKLOPEDİSİNDE İLK SIRALARDA YER ALDI
KAYA’YA , ÜSTÜN PERFORMANS ÖDÜLÜ
KAYA’YA , ÜSTÜN PERFORMANS ÖDÜLÜ