Advert
Advert Advert

Uluslararası Yerel Yönetimler Sempozyumu Gerçekleşti

Uluslararası yerel yönetimler sempozyumuna katılan Sosyolog- Yazar Murat Sertpolat başarı ve sertifikasını aldı.

Uluslararası Yerel Yönetimler Sempozyumu Gerçekleşti
Uluslararası Yerel Yönetimler Sempozyumu Gerçekleşti admin
Haberin galerisi için tıklayın!

Alanya da 1-3 Kasım tarihin de Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi, Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi ve Alanya Belediyesi tarafından düzenlen Uluslarası Yerel Yönetimler sempozyumuna katılan Sertpolat, sosyal belediyecilik kapsamında yerel yönetimlerin işlevi, Adıyaman belediyesi örneği çalışmasını anlattı.

Sempozyuma Türkiye, ABD, Azerbaycan, Kazakistan, Sırbistan, Polonya, Litvanya ve BAE olmak üzere 8 ülkeden doğrudan katılımcının bir fiil sunum yaptığı sempozyumda yurtiçi ve yurt dışından 82 üniversite 260 araştırmacı katıldı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Sertpolat, “Günümüz dünyasının hızlı değişim sürecinde olması kamu politikalarını rekabet haline getirdiği ve niteliğini değiştirmektedir. Yerel siyasetçiler mevcut iktidarlarını sürdürebilmek için sosyal politikalara önem vermektedir. Yerel yönetimler son yıllarda, sosyal konut, sosyal yardım, sosyal hizmetler, sosyal danışmanlık, istihdam, yoksulluğun giderilmesi, sağlık, eğitim ve çevrenin korunması gibi değişik sosyal alanlara ve özellikle dezavantajlı sosyal gruplara yönelik programlar hazırlamakta ve uygulamaya koymaktadır. Sosyal belediyecilik, yerel çözümler üretilerek halktan gelen istek ve talepler doğrultusunda yeniden şekillendirilerek, yeni imkanlar sağlamak ve hizmetlerin yerelde yaşayan halka sunulmasını sağlamıştır. Belediye yönetimlerinin mevcut iktidarlarını devam ettirebilmek için sosyal hizmetleri hedeflerine uygun ve hızlı bir şekilde kullanmaları fayda sağlayacaktır. Yerel yönetim kuruluşlarından biri olan belediyelerde hayatımızın her alanında olan sosyal belediyecilik anlayışının uygulanabilirliğini araştırmaktadır. Adıyaman Belediyesi sosyal belediyecilik kapsamında verdiği hizmetlerin halka ulaşabirliliği ve işlevselliği ele alınmıştır” dedi.

Sertpolat, uluslararası yerel yönetimler sempozyumunun Adıyaman ilinde gerçekleştirilmesi yönünde ilgili birimlerle iletişime geçip bu yöndeki çalışmalarına devam ettiği öğrenildi.

Haber Merkezi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Adıyaman İl Öğrenci Meclisi Seçimi Yapıldı
Adıyaman İl Öğrenci Meclisi Seçimi Yapıldı
“Süleyman Kılınç İsmi Adıyaman’ın Ortak Adayı Oldu”
“Süleyman Kılınç İsmi Adıyaman’ın Ortak Adayı Oldu”