Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert Advert Advert

Kahta’da Sportif Yetenek Taraması

Kahta Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleşen proje buluşmasında İlkokul 3. Sınıfta okuyan yaklaşık 2 bin öğrenci yeteneklerini ortaya koyacak.

Kahta’da Sportif Yetenek Taraması
Kahta’da Sportif Yetenek Taraması

“Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi” Kahta’da başladı.

Kahta Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleşen proje buluşmasında ilkokul 3. sınıfta okuyan yaklaşık 2
bin öğrenci yeteneklerini ortaya koyacak.

Faaliyet hakkında açıklamada bulunan İlçe Gençlik Spor Müdürü Mustafa Çiçek, sağlıklı ve hareketli bir yaşamın gereği olarak toplumda spor yapma kültürünün yerleştirilmesi, sporun geniş kitlelere yaygınlaştırılmasıyla çocuk ve gençlere sporu sevdirerek onları sporla tanıştırmak, spora başlama yaşında bulunan yetenekli çocukları tespit ederek spor branşlarına yönlendirmek ve üst düzey sporcu olarak yetiştirilmelerini sağlamak amacıyla projeyi hayata geçirildiklerini söyledi.

Çiçek, Sportif Yetenek Taraması Projesinin işleyişi doğrultusunda sadece 3. sınıf öğrencilerine uygulanacak olan yetenek testi taramasında öğrencilerin el kuvvetleri, kilo ve boyları ile yatkın oldukları spor dallarıyla alakalı belirlenen uzman ekiple birlikte çeşitli cihazların kullanımıyla 2 bin öğrencinin hangi spor dalında başarılı olabileceği konusunda belirleme yapılacağını kaydetti.

Temel amaçlarının, Türk sporunun uluslararası standartlara uygun şekilde geniş kitlelere yaygınlaştırılması ve başarılı olması için çaba gösterdiklerini ifade eden Çiçek, start verilen projede, sporcuların yetenek taramasından geçerek, doğru yönlendirilmesi ile ulusal ve uluslararası düzeyde başarılı olabilecek elit sporcu yetiştirilmesi hedeflendiğini belirtti.

Kaynak : PHA

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SERTPOLAT, ÜNLÜLER ANSİKLOPEDİSİNDE İLK SIRALARDA YER ALDI
SERTPOLAT, ÜNLÜLER ANSİKLOPEDİSİNDE İLK SIRALARDA YER ALDI
KAYA’YA , ÜSTÜN PERFORMANS ÖDÜLÜ
KAYA’YA , ÜSTÜN PERFORMANS ÖDÜLÜ