Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert Advert Advert

İstanbul Yenikapı’da Adıyaman Rüzgarı

Adıyaman Dernekler Federasyonu ile Adıyamanlılar Vakfı’nın güç birliği yaparak bu yıl birincisini düzenledikleri ve TBMM Başkanı Binali Yıldırım’ın katılımıyla görkemli bir şekilde açılışı yapılan Adıyaman Tanıtım Günleri İstanbul Yenikapı’daki etkinlik alanında büyük bir coşkuyla devam ediyor.

İstanbul Yenikapı’da Adıyaman Rüzgarı
İstanbul Yenikapı’da Adıyaman Rüzgarı

 21 Ekim Pazar gününe kadar devam edecek olan Adıyaman Tanıtım Günleri etkinlikleri kapsamında Adıyaman Harfane Ekibi ve yerel sanatçıları tarafından muhteşem konserler verilerek, halkoyunları tarafından unutulmaz gösteriler sunuldu.

 Büyük bir coşkuyla devam eden Adıyaman Tanıtım Günlerinin ikinci günü programına İstanbul Valisi Vasip Şahin'de katıldı. Yenikapı’daki etkinlik alanına gelen İstanbul Valisi Vasip Şahin'i Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı, Adıyaman Milletvekilleri Ahmet Aydın, Halil İbrahim Fırat, Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, Adıyaman Dernekler Federasyonu Başkanı Abdurrahman Dursun ve Adıyamanlılar Vakfı Başkanı Sait Aybak karşıladı. Etkinlik alanında yaklaşık 1 saat kalan Vali Şahin, yöresel ürünlerin sergilendiği standları tek tek gezerek sergilenen ürünlerle ilgili Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı’dan bilgi aldı.

 Adıyaman mutfağına has yemekleri ve tarımsal ürünleri tadan İstanbul Valisi Vasip Şahin, bütün standları tek gezerek Adıyaman'ın tarihi ve turistik mekânlarını gösteren standları gezmeyi de ihmal etmedi.

 Vali Şahin son olarak Adıyaman Valiliği standını ziyaret ederek, burada kendisine ikram edilen tarımsal ürünlerin tadına baktı. Adıyaman standı görsel zenginliği ile katılımcılardan büyük beğeni topladı. Adıyaman standına konulan tarihi ören yerlerinin maketleri ile Nemrut Dağı ve diğer tarihi mekânların fotoğrafları büyük ilgi gördü. Adıyaman için ayrılan stantta İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, değişik dillerde hazırladığı tanıtım kitap ve broşürlerini, Tanıtım CD'lerini ve tanıtım afişlerini çanta içerisinde hazırlayarak, gelen ziyaretçilere dağıtımını gerçekleştirdi.

Kaynak : PHA

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SERTPOLAT, ÜNLÜLER ANSİKLOPEDİSİNDE İLK SIRALARDA YER ALDI
SERTPOLAT, ÜNLÜLER ANSİKLOPEDİSİNDE İLK SIRALARDA YER ALDI
KAYA’YA , ÜSTÜN PERFORMANS ÖDÜLÜ
KAYA’YA , ÜSTÜN PERFORMANS ÖDÜLÜ