Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert Advert Advert

Yerel Seçimler Yaklaşıyor

Yerel seçimlerin yaklaşması ile birlikte hangi kente kimin belediye başkan adayı gösterileceği merak konusu olurken Adıyaman AK Parti kulislerinde ve iş çevrelerinde sürpriz bir ismin aday adaylığı konuşulmaya başlandı.

Yerel Seçimler Yaklaşıyor
Yerel Seçimler Yaklaşıyor admin

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne geçilmesinin ardından 31 Mart 2019 yerel seçimlere AK Parti hız verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın belediye başkanı adayı olacak isimlerle ilgili bazı ipuçları vermesi gözleri aday adayı olacak isimlere çevirdi.

Adıyaman da kamuoyunun ve esnafların yakından tanıdığı Adıyaman Güney Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Sırrı Dost’un adı konuşulmaya başlandı.

 

Adıyaman Bakkallar ve Manavlar Odası Başkanlığı'nı yürüten son olarak Adıyaman Güney Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanlığı görevine devam Sırrı Dost’un özellikle iş çevrelerinin  ve Adıyamanlı esnafların yakından tanıdığı bir isim.

 Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yerel seçimlerle ilgili " partinin salt oyu ile iş yürümez. Burada belediye başkan adaylarının kişilikleri de çok önemlidir. Çünkü öyle insanlar var ki bakıyorsunuz ciddi bir karşılığı var." ifadelerinden hareketle özellikle erdemli ve tevazu sahibi olacak isimlerin adaylığına sıcak bakması yerel seçimlerde aday profillerinde büyük bir değişiklik olacağın işaret ediyor. AK Parti kulislerinde bir çok isim ön plana çıkarken öte yandan Adıyaman Güney Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi Başkan Sırrı Dost'un ismi dillendirilmeye başlandı.  Adıyaman iş dünyasının ve esnafların sorunlarını yakından bilen Dost'un genç ,birikimli ve liyakat sahibi olduğunu dile getiren esnaflar  “ Mahalli idareler bakımından maalesef bugüne kadar halkın ve esnafın istek ve talepleri hep boşa çıkarıldı. Önümüzde ki yerel seçimler artık bir dönüm noktası. Değişim artık kaçınılmaz. Bunun içinde Adıyaman'ın çağır şartlarına ve insana hizmeti önceleyecek, vizyon sahibi belediye başkanlarının yönetmesi gerekiyor. AK Parti için en uygun adaylardan biri de Adıyaman Güney Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi Başkan Sırrı Dost'tur. Sırrı Dost'un AK Parti'den aday olması Adıyaman'da umutların yeniden yeşermesine neden olacaktır. Bugüne kadar bulunduğu tüm görevleri başarıyla yerine getiren Sırrı Dost'un inanıyoruz ki belediye başkanlığını da en iyi şekilde yapacaktır. Adıyaman'ın ihtiyaç duyduğu istek ve talepleri en verimli bir şekilde kullanacağına inanıyoruz” dedi.

Bir başka esnaf ise Sırrı Dost'un tıpkı soyadı gibi bir 'dost' olduğuna vurgu yaparak " Sırrı Dost;her daim kapısı, sofrası ve gönlü herkese açık bir insandır. En önemlisi bizlerle kurduğu dostane ilişkileriyle gönlümüzde taht kurmuştur. AK Parti şayet 2019'a yeni bir vizyonla girmek istiyorsa Sırrı Dost gibi stratejik bir adayla yola devam etmesi gerekiyor.  AK Parti aday tespiti yaparken bu gibi gerçekleri mutlaka görmeli ve bir şekilde halkın istekleri doğrultusunda aday belirlemelidir” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SERTPOLAT, ÜNLÜLER ANSİKLOPEDİSİNDE İLK SIRALARDA YER ALDI
SERTPOLAT, ÜNLÜLER ANSİKLOPEDİSİNDE İLK SIRALARDA YER ALDI
KAYA’YA , ÜSTÜN PERFORMANS ÖDÜLÜ
KAYA’YA , ÜSTÜN PERFORMANS ÖDÜLÜ