Advert
Advert Advert

Uçak Kurtarma Tatbikatı Yapıldı

Gaziantep ili UMKE ve Gaziantep Acil Sağlık Hizmetleri ile Adıyaman 112, Adıyaman AFAD ve Adıyaman İl Dağcılık Federasyonu’nun Ali Dağı Mesire Alanı’nda ortaklaşa düzenlediği ‘Uçak kurtarma tatbikatı’ gerçekleştirildi.

Uçak Kurtarma Tatbikatı Yapıldı
Uçak Kurtarma Tatbikatı Yapıldı

Ulusal Medikal Kurtarma Ekiplerinin afete müdahale kapasitesinin artırılması; mevcut bilgi ve becerilerinin geliştirilmesi ve diğer kurum ve kuruluşlar ile ortak çalışma ortamının sağlanabilmesi amacıyla 50 UMKE personeli ve 2 UMKE Aracı, UMKE Ambulansı, 112 Ambulansı, AFAD, Dağcılık İl Federasyonu temsilciliği, Gaziantep ili UMKE ekibi iş birliği içerisinde UMKE İl Tatbikatı gerçekleştirildi. 
Tatbikata İl Sağlık Müdürlüğü, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı ve Başkan Yardımcıları, Acil Sağlık Hizmetleri, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanlığı, Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi, paydaş kurumlarımız olan AFAD, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Emniyet kuvvetlerinin değerli temsilcilerinin katılımları ile gerçekleştirildi. Tatbikat programı içerisinde tiraj, hasta taşıma teknikleri, TYD uygulamaları, iple kurtarma teknikleri teorik ve uygulamalı eğitim olarak düzenlendi. Tatbikat programının son günü uçak kazası konularında senaryolar canlandırıldı. 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şehit Er Onur Boztemir Şehadetinin 9. Yılında Dualarla Anıldı
Şehit Er Onur Boztemir Şehadetinin 9. Yılında Dualarla Anıldı
Besni’den Yemen’e Yardım Kermesi
Besni’den Yemen’e Yardım Kermesi