Reklamı Geç
Advert http://www.adiyamandahalkinsesi.com//files/uploads/advert/795f6fcca3.gif
Advert
Advert Advert

Adıyaman İşsizliğine İŞKUR Çare Oluyor

Haber: Fatih Sebzeci Adıyaman’ın en büyük problemlerinden birisi olan işsizlik sorununa İşkur, çözüm oluyor.

Adıyaman İşsizliğine İŞKUR Çare Oluyor
Adıyaman İşsizliğine İŞKUR Çare Oluyor admin

İşkur Adıyaman İl Müdürlüğü tarafından açılan birçok kurs ve Toplum Yararına İş programı kapsamında işsizlik sorunu ortadan kalkıyor.

 

Açılan kurslar da katılımcılar günlük ücret alırken toplum yararına iş programı kapsamında bir çok insan iş sahibi oluyor.

 

“Senenin İlk Yarısında 2 Bin Üzerinde Vatandaşı İşe Yerleşti”

 

İşkur Adıyaman İl Müdürü Emin Yücekaya ise, Adıyaman İşkur il müdürlüğü olarak senenin ilk yarısında 2 bin üzerinde vatandaşı işe yerleştirdiklerini ifade etti.

 

İşyerlerinde istihdamı desteklediklerini ifade eden Yücekaya, “Adıyaman İşkur olarak senenin ilk yarısında 2 bin üzerinde işe yerleştirme gerçekleştirdik. Bu önceki yıllara oranla yüzde 20’lik bir artış demek. Bunu yaparken hedef sosyal grupları da gözeterek aslında bu çalışmaları sürdürüyoruz. Kadın, genç, engellilerin işe yerleştirilmesi yükseköğrenim mezunları işe yerleştirilmesi bu başlık altında ele aldığımız özel ilgi gösterdiğimiz hedef gruplar. Bunu gerçekleştirmek için yaklaşık 15 bin kişiye danışmanlık hizmeti verdik. Yine aynı hedef grupları gözeterek bu danışmanlık hizmeti veriyoruz. Eğitim kurumu ziyaretleri ve iş yeri ziyaretleri gerçekleştiriyoruz. Malum bir anormal bir süreç yaşıyoruz. Bizim sektöre istihdama yansımış herhangi bir durum söz konusu değil. Adıyaman’da herhangi bir kapasite düşürülmesi hiçbir işletmemizde olmadı bugüne kadar. Bundan sonra da olmayacak Allah’ın izni ile.Sanayi Bakanlığı bir paket açıkladı. Sanayicilere 1.2 milyar Tl’lik bir destek paketi açıkladı. Bizim penceremizden bakıldığında artı istihdam desteği devam ediyor. İşletmeler mevcut istihdamları üzerine alabilecekleri tüm yeni istihdamlar için kamusal giderlerin hiç birini ödemiyorlar ve sigorta tamamını biz ödüyoruz. Buda istihdamı destekliyor” dedi.

 

Toplum Yararına programı kapsamında 2 bin 500 çalışanın olduğunu vurgulayan Yücekaya, “İş başı eğitim programları devam ediyor. Mesleki eğitimlerimiz devam ediyor. “Bir Senden Bir Benden” teşviki devam ediyor. Bütün bunları bir araya getirdiğimiz de Adıyaman’da küçülme değil tersine ciddi bir büyüme bekliyoruz. Sene sonunda bizim Çalışma İşkur İl Müdürlüğü olarak hedefimiz en az 5 bin özel sektör işe yerleştirilmesi gerçekleştirmek. Adıyaman’daki işletmelerin çoğu 6’nci bölge teşvikinden yararlanmak için yeni bir süreç başlattılar. Böyle olunca yılın ilk yarısında artı istihdam sağlanamadı. Bu belgeleri alan işletmeler istihdam yaratmaya başladılar. Sene sonunda bu rakama ulaşacağımızı hedefliyoruz. Toplum Yararına Programı Kapsamında hali hazırda 2.500 kadar çalışanımız var. Eylül ayında yeni bir program başlatacağız” diye konuştu.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şehit Er Onur Boztemir Şehadetinin 9. Yılında Dualarla Anıldı
Şehit Er Onur Boztemir Şehadetinin 9. Yılında Dualarla Anıldı
Çetinkaya, “Akıncılar Beldemiz İçin Belediye Başkanlığına Hiçbir Başvuru Yapılmamıştır”
Çetinkaya, “Akıncılar Beldemiz İçin Belediye Başkanlığına Hiçbir Başvuru Yapılmamıştır”