Dost:"Büyük Marketlerin Her Sokak Başında Açılması Önlenmeli"

Adıyaman'da her sokakta gelişi güzel açılan market zincirleri, küçük ölçekli esnafın işlerinde durgunluk oluştururken esnaf, bu marketlere karşı tedbir alınmasını istiyor.

Dost:
Dost: Admin

Marketler nedeniyle bir çok esnafın kepenk kapattığını ve yetkililerin bu marketlere karşı bir tedbir almasını bekleyen Esnaf, marketlerin denetimi ve yeterliliğinin ölçülerek her sokak başında açılmasının önüne geçilmesi gerektiğini  belirtti.
Adıyaman Güney Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Sırrı Dost konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:
"2019'un 1 Ocak itibariyle Şubat ayına kadar  15 milyona yakın para dağttık. Bunu 100'e yakın esnafımıza kullandırdık. Bu kredilerin en üst limiti 150 bindir. Esnafın ihtiyacı kadarını kullandırıyoruz. Plasman sıkıntımız da yok. Bu paraların gelmesiyle birazda olsun esnaf rahatladı. Esnafımız bu öz sermayesine katarsa alacağı ürünleri peşin para ile almış olur hem para kazanır hem ekonomi bir canlılık kazanır"
Market zincirlerine karşı yetkililerin biran önce tedbir alması gerektiğini ifade eden Dost, "Büyük marketler tüm esnaf kesimini etkiliyor. Bunların açılması konusunda bir önlem alınmalıdır. Bunlar iş yeri açtığında bazı kriterlere göre açılmasına izin verilmelidir. Büyük marketler oluşmasın değil. Tabi biz tam açılmasın demiyoruz. Büyükşehirlerde olduğu gibi bazı yerlerde belli sayıda açılsın. Her sokakta bir marketin olması doğu değil. İnşallah bu konuda bir önlem alınır. Bizim yerel marketlerimiz ürün fiyatlarıyla daha kaliteli ürünler satmaktadır. Halkımız yerel esnafına yerel bakkalına, mahalle bakkalına sahip çıkar" dedi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DOÇ. DR. ÖZBOLAT, 3B BİYOYAZICILARLA ORGAN BASIMI  KONUSUNU ANLATACAK
DOÇ. DR. ÖZBOLAT, 3B BİYOYAZICILARLA ORGAN BASIMI KONUSUNU ANLATACAK
Milletvekili Toprak’tan 19 Mayıs Mesajı
Milletvekili Toprak’tan 19 Mayıs Mesajı