Advert

Kılıç, TRT Kurdi Programına Katıldı

TRT Kurdi seçim özel programına katılan AK Parti Adıyaman Belediye Başkan Adayı Süleyman Kılınç, erkek, kadın ve gençlere yönelik projelerinin olduğunu ve Bakanların bu dönemde Adıyaman'a pozitif ayrımcılık yapacağını belirtti.

Kılıç, TRT Kurdi Programına Katıldı
Kılıç, TRT Kurdi Programına Katıldı Admin
Haberin galerisi için tıklayın!

Adıyaman Belediye konferans salonunda gerçekleşen programa vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.
Programa katılan vatandaşlar kılınç'a sorular sorarak yapacağı projeler hakkında bilgi aldı.
ADIYAMAN'DA BAYANLARA YÖNELİK ÜZERİNE PROJENİZ  VAR MI? 
Bayanların başımızın üstünde yeri vardır. Biz başkanımızdan bize ne proje yaptığını bilmek istiyoruz. Biz belediye başkanlığını kazandığımız zaman pozitif ayrım yapacağız. Kurs merkezimizdeki kurslara göndereceğiz. Bayanlar için pazar yeri kuracağız. Spor merkezi , yüzme fitnes, merkezi bayanlara bu projeleri düşünüyoruz. Bütçe yettiği kadar bayanların yanındayız.
ADIYAMAN'DA ARAÇ PARKLARI İLE İLGİLİ OTOPARK PROJENİZ VAR MI? 
Adıyamanla ilgili 3 projem var. Proje kapsamında 6 bin oto park yapacağız.  Bu projemizle Adıyaman'daki trafik rahatlanacak .Biz de bunun takipcisi olacağız. 
GENÇLERİN İÇİN PROJENİZ VAR MI?
Adıyaman'da gençlerin yoğun olduğunun biliyorum. Türkiye ortalamasının üzerinde genç var. 65 bin işsizimiz var. Adıyaman da organize bölgesinde ikinci sanayiyi açalım mı diye düşünüyoruz. Ama devlet desteği ile ikinci organize sanayi bölgesini açmaya çalışacağız. Avrupa ülkerlerinde işsizlik az. Burada bayanlar da işsiz biz hem gençleri hem bayanları düşünüyoruz. İl dışında olan Adıyamanlı iş adamları ile görüşüyoruz. Dışarıdaki Adıyamanlılar bize iş istihdamı konusunda nasıl yardımcı olabileceklerini sordu. Zaten bu görüşmelerimizden cumhurbaşkanımızın haberi var. Şimdiki gençlerimiz internet ortamına bağlı. Biz bunu azaltmaya çalışacağız. Biz alkol, uyuşturucudan gençleri kurtaracağız. Biz bu yüzden gençlik merkezi olsun istiyoruz. Gençlik merkezi ile ilgili spor bakanı ile konuştuk projelerimize para aktaracağız biz projeleri hayata geçireceğiz.  Bu dönem bakanlar Adıyaman için seferber olacak. Bunun için bir oy bir oydur. Gece gündüz demeden çalışacağız. Bir oy bir oydur. Bizim için gençlerimizin en çok internet bağımlılığı olduğu için gençlik merkezi acacağız. Gençlerimiz gelip gençlik merkezinde bilgi kazanırsa o toplum bizim için toplumdur. Biz sürekli bilgi toplayarak üreterek gençlerimizin yanında olacağız. 
ALT YAPI KONUSUNDA ADIYAMAN SIKINTILI NELER DÜŞÜNÜYORSUNUZ?
İki hafta önce Avrupa hibe projesine başvuru yaptık. Başvurumuzda hibe projesi onaylandı. Biz Adıyaman alt yapısını yenileyeceğiz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Erin: Şanlıurfa cinayetlerle ve kan davalarıyla anılmamalı
Vali Erin: Şanlıurfa cinayetlerle ve kan davalarıyla anılmamalı
Gaziantep ve Adıyaman Ticaret odasından Dev adım
Gaziantep ve Adıyaman Ticaret odasından Dev adım