TÜGVA Adıyaman İl Temsilciliğinin Açılışı Yapıldı

Türkiye Gençlik Vakfı’nın (TÜGVA) teşkilatlanma çalışmaları kapsamında Adıyaman Şubesinin açılışı gerçekleştirildi.

TÜGVA Adıyaman İl Temsilciliğinin Açılışı Yapıldı
TÜGVA Adıyaman İl Temsilciliğinin Açılışı Yapıldı Admin
Haberin galerisi için tıklayın!

Türkiye Petrolleri Konferans Salonunda düzenlenen açılış törenine Vali Aykut Pekmez, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu TÜGVA Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Necmettin Bilal Erdoğan, AK Parti Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Milletvekilleri Halil İbrahim Fırat, Muhammed Fatih Toprak,  Yakup Taş, Adıyaman Belediye Başkan Vekili Muhittin Büyük, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Talha Gönüllü, TÜGVA Genel Başkanı Enes Eminoğlu, AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin, STK Başkanları, gençler ve çok sayıda davetli katıldı.
Kur´an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, açılış konuşmalarıyla devam etti. Protokol konuşmaları sonrası İl Müftüsü Mehmet Taşçi tarafından yapılan duaların ardından TÜGVA Adıyaman İl Temsilciğinin yeni binası gençliğin hizmetine sunuldu.
Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Necmettin Bilal Erdoğan, "Yeni zellanda da iki camiye caniler tarafından yapılan saldırının haberiyle uyandık. Halbuki zaten ezanımızla edilen alay meselesi daha çok taze Kudüse yapılan kubbetül sahraya mescidi aksaya yapılan tauruzlar, tacizler henüz çok daha taze bir de bunların üzerine bu gelişmeyle hakikaten üzgünüz. Ezanla alay edenler ezan kutsal mı nerden çıkarıyorsunuz bunu diyorlar. Niye bunu diyorlar Çünkü bu ülke de ezan yasaklandığı zaman o ezan yasaklayan iradenin bugün canlı devam ettiğini bilelim diye. Bugün ezanla alay edenler bu ülke de varsa ezanla alay edilmesine destek olanlar bu ülke de varsa arkadaşlar şunu iyi bilin ki eline fırsat geçtiğinde ezanı yasaklayacak olanlar malesef vardır. Onların bugün ki temsilcileri o gün ezanı yasakladığıkları ile ilgili hiç bir pişmanlığı bugüne kadar beyan etmiş değillerdir.  Kötü niyetli kimse olmasın kimseyle ilgili diyoruz. O zaman çıkın geçmişinizle esaplaşın. Bu yaptığımız yanlıştı diyin. Bu yaptığımız bu millete ihanetti diyen. Bu yaptığımız bu dine saygısızlıktı diyin. Malesef bugüne kadar bunu ne duyduk ne gördük. Türkiye de ezana saygısızlığın ezan düşmanlığının geri planında camilerin ahıryapılışı da var. Camilerin yıkılışı var. Camilerin molozlarının ayrı arsalarının ayrı satılması var. Bugün yenizellandadaki bu olay olurken kudüste bizim kutsallarımıza saldırılırken bu ülke de ezana  dahi saygısı olmayanların bu konnuyla ilgili bu konularla ilgili söylediklerine nasıl inanalım. "dedi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DOÇ. DR. ÖZBOLAT, 3B BİYOYAZICILARLA ORGAN BASIMI  KONUSUNU ANLATACAK
DOÇ. DR. ÖZBOLAT, 3B BİYOYAZICILARLA ORGAN BASIMI KONUSUNU ANLATACAK
Milletvekili Toprak’tan 19 Mayıs Mesajı
Milletvekili Toprak’tan 19 Mayıs Mesajı