Yeşilay Adıyaman Şube Başkanı Hakan Özöncel “Bağımlılıklarla mücadele için bir nedenimiz var"

Bu yıl “Yeşilaycı olmak için bir nedenim var” konseptiyle 1-7 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek Yeşilay Haftası’nda Türkiye çapında etkinlikler düzenlenecek. Yeşilay’ın 99. kuruluş yıldönümünün de kutlanacağı hafta dolayısıyla Adıyaman’da da kamuoyunun bağımlılıklara karşı farkındalığını artırmak amacıyla çeşitli etkinlikler yapılacak.

Yeşilay Adıyaman Şube Başkanı Hakan Özöncel “Bağımlılıklarla mücadele için bir nedenimiz var
Yeşilay Adıyaman Şube Başkanı Hakan Özöncel “Bağımlılıklarla mücadele için bir nedenimiz var Admin

Türkiye'nin köklü sivil toplum kuruluşlarından Yeşilay, Yeşilay Haftası dolayısıyla düzenlediği etkinliklerde, 1- 7 Mart tarihleri arasında bağımlılıklardan uzak durmak ve sağlıklı yaşam için ''Bir Nedenim Var'' mesajını vurgulayacak.

 

Yeşilay Adıyaman Şubesi’nin 2 Mart saat 14.00’da Atatürk Ormanı’nda Doğa Yürüyüşü etkinliği ile start alacak olan haftada saha aktivitelerinden seminerlere kadar herkesin katılabileceği etkinlikler düzenlenecek.

 

Yeşilay’ın, bugüne kadar toplumla ve gençlikle kucaklaşmayı, onları her türlü zararlı alışkanlıktan ve bağımlılıktan korumayı ve kurtarmayı hedefleyen birçok faaliyete imza attığını belirten Yeşilay Adıyaman Şube Başkanı Özöncel,“Her yıl 1-7 Mart tarihleri arasında kutladığımız Yeşilay Haftasını da vesile kılarak halkımızın bağımlılık konusunda farkındalık düzeyini arttırmak için Adıyaman’ da da çeşitli faaliyetler gerçekleştireceğiz. Yeşilay 99 yıldır bağımlılıklarla mücadele ediyor, toplumu ayırt etmeden önleyici, koruyucu hizmetlerini her yere ve herkese ulaştırmaya çalışıyor. Bizler de ilimizde okullar başta olmak üzere, halk eğitim merkezlerinde, gençlik ve kültür merkezlerinde yerel yönetimlerin desteğiyle önleme, bilgilendirme çalışmalarını yapıyoruz, etkinliklerimizde farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz. Bu yıl da “Yeşilaycı olmak için, bağımlılıklardan uzak durmak için, sağlıklı yaşamak için bir nedenim var”diyerek kutlayacağımız haftada, bağımlılıkla ve zararlı alışkanlıklarla mücadele için toplumu harekete geçirmeyi amaçlıyoruz” dedi. Gönüllülük ve dayanışmaya dikkat çekmek amacıyla bu yıl Yeşilay Haftası’nda çeşitli etkinlikler yapacaklarını söyleyen Yeşilay Adıyaman Şube Başkanı ÖZÖNCEL; açıklamasına şu şekilde devam etti: “Yeşilay, bağımlılıklara karşı mücadele veren, kökleri çok derinlere inen ve bugün yeni yapraklar, meyveler vermeye çalışan bir ağaç, bir sivil toplum kuruluşudur.Bağımlılıklar sadece ülkemizin değil, tüm dünyanın geleceğini tehdit ediyor. Sorumluluğumuz büyük, omuzlarımızdaki yük ağır. Geleceğimizi bağımlılıklardan korumak için her yerde zararlı alışkanlıklarla mücadelemize devam edeceğiz.”

ÖZÖNCEL, hafta boyunca düzenlenecek etkinlikler hakkında şu bilgileri verdi:

-1 Mart 2019 Cuma Günü, Zeynep Turgut İlkokulu’nda Tütün Bağımlılığı’nı bırakan öğretmenlere Teşekkür Belgesi takdimi yapılacak. Kurum Ziyaretleri (Adıyaman Valiliği, Adıyaman Belediye Başkanlığı, Adıyaman İl Emniyet Müdürlüğü ) Yönetim Kurulu üyeleri ile gerçekleştirilecek.

-2 Mart 2019 Cumartesi Günü, saat 14.00’da Atatürk Ormanı’nda Doğa Yürüyüşü Etkinliği gerçekleştirilecek.

- 3 Mart 2019 Pazar Günü, saat 09.30’da Adıyaman Valiliği önünde buluşacağız. Bisiklet Turu Etkinliği gerçekleştirilecek.

- 4 Mart 2019 Pazartesi Günü, saat 08.00 – 12.00 saatleri arası Uzunpınar İlkokulu’nda (köy okulu) ADYÜ Genç Yeşilay üyeleri ile Yeşilay etkinlikleri gerçekleştirilecek.

- 5 Mart 2019 Salı Günü, Adıyaman KYK Kız Öğrenci Yurdu’nda saat 10.00-13.00 arası stand etkinliği yapılacaktır. 14.00’da KYK Kız Öğrenci Yurdu’nda bulunan öğrenci ve personellere yönelik “Madde Bağımlılığı” semineri gerçekleştirilecektir.

- 6 Mart 2019 Çarşamba Günü, Adıyaman Üniversitesi Rektörlük Konferans Salonu’nda saat 18.00’da “Yeşilay Konseri” gerçekleştirilecektir.

- 7 Mart 2019 Perşembe Günü, Kurum Ziyaretleri (Adıyaman Cumhuriyet Başsavcılığı, Garnizon Komutanı) ve şubeye misafir kabulü gerçekleştirilecektir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DOÇ. DR. ÖZBOLAT, 3B BİYOYAZICILARLA ORGAN BASIMI  KONUSUNU ANLATACAK
DOÇ. DR. ÖZBOLAT, 3B BİYOYAZICILARLA ORGAN BASIMI KONUSUNU ANLATACAK
Milletvekili Toprak’tan 19 Mayıs Mesajı
Milletvekili Toprak’tan 19 Mayıs Mesajı