Bakan Kasapoğlu, Şehit Murat Toprak Ortaokulu Açılışını Yaptı

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Adıyaman'da bir takım ziyaretlerde bulunarak Kahta İlçesinde Şehit Murat Toprak Ortaokulu açılışını yaptı.

Bakan Kasapoğlu, Şehit Murat Toprak Ortaokulu Açılışını Yaptı
Bakan Kasapoğlu, Şehit Murat Toprak Ortaokulu Açılışını Yaptı Admin
Haberin galerisi için tıklayın!

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Adıyaman'da bir takım ziyaretlerde bulunarak Kahta İlçesinde Şehit Murat Toprak Ortaokulu açılışını yaptı.
Adıyaman ziyaretleri ardından Kahta İlçesinde Şehit Murat Toprak Ortaokulu açılış törenine katılan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Kahta Spor'a 100 bin TL destek sözü verdi. Yarım kalan spor tesisinin tamamlanması içinde çalışmalar yapacaklarını belirtti.
Okul açılışında açıklama yapan AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, "Adıyaman, ülkesine bayrağına sahip çıkmış bir şehirdir. Bu güzel eserin ismi de Murat Toprak kardeşimizle anılmaktadır. Bu vesile ile burada şehit aile yakınları var ben bütün şehitlerimize allahtan rahmet diliyorum.Biz bu toprakları böldürtmeyeceğiz. Biz ülkemize milletimize çocuklarımıza sahip çıkacağız neye mal olursa olsun canımız pahasına bu ülkeyi bu milleti inşallah hep birlikte korumaya devam edeceğiz. Bugün çok güzel bir eğitim kurumu açılışıyla bir araya geldik. Kahtamız son 15 yılda çok güzel hizmetlere yatırımlara kavuştu. Eğitim alanında 62 yeni okul kazandırdık. 826 yeni derslik yaptık.2017-2018 yılları arasında bu şehir de bu ilçe de 15 yeni okul yaptık 50 milyon üzerinde harcama yapılmış toplamda 9 yeni pansiyon bu şehire kazandırdık. Fakültesi olmayan bu şehre fakültesini kazandırdık. İki liseden 18 liseye çıkardık. işimiz hizmet gücümüz millet" dedi.
Adıyaman Valisi Aykut Pekmez ise, "Açılışını yapacağımız okul aslında eğitim de son yıllarda yapılan yatırımların küçük örneği. Devletimizin bir çok önemli görevi var. Bu önemli görevlerin başında eğitim geliyor. Eğitim yoluyla bireyimizin vatandaşımızın  hayatını değiştirme şansımız ülkemizin kalkınmasında gelişmesindeki önemli etken. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın direktifleri ile son 15 yılda ülkemizin her yerinde eğitim konusun da önemli yatırımlar yapıldı. Fatih projesi ile okullarımız teknolojiyle buluştu. Yıllardır ders kitapları  ücretsiz dağıtılıyor. Adıyaman'da 2000'lerin başında 3 bin 500 olan dersliğimiz 6 bin 500'leri geçmiş durumdadır" açıklaması yaptı.
Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu'da, "Cumhurbaşkanımız önderliğinde ülkemiz hakikaten çok ciddi atılım gerçekleştirdi. Spor alanında da diğer alanlar da olduğu gibi Ülkemiz son 17 yılda ciddi bir noktaya geldi. En somut şekilde ifade etmek gerekirse Spor tesisi sayısı 2002 yılında bin 500 civarında iken şuan 5 bin yakın spor tesisimiz var. Bu rakamın bu hale gelmesindeki en büyük atılımlardan biri de Adıyaman'ımıza kahtamıza ait Adıyaman ilimize hem Kahta ilçemize yapılan tesislere baktığımız da o rakamın çok daha fazla olduğunu görüyoruz. Geçtiğimiz hükümet sistemi ile birlikte daha pratik daha hızlı karar alma mekanizması ile daha az bürokratik süreçlerle daha çok verimli olmak için çalışıyor. 31 Mart günü yeni bir seçim var. Bizler hükümet olarak bakanlıklar olarak yerel yönetimlerle çalışmayı gerçekten çok önemli adlediyoruz. Çünkü yerel yönetimler bizim ilerideki beldelerdeki en büyük partnerlerimiz, iş ortaklarımız onlarla uyumlu çalışmayı onlarla eş güdümlü çalışmayı bir sinerji olarak görüyoruz. Bu bağlamda Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak belediyelerimiz bizim için çok önemli belediyerle gerçekleştireceğimiz projeler onlara sağlıyacağımız katkılar çok önemli bu vesile ile de Kahta'nın yeni belediye başkanını da çok verimli çok uyumlu arkadaş olmasını inanıyorum. Ben Engin Akel kardeşimizi bu mana da bizimle birlikte çalışma noktasında heyecanını motive ve çok kabiliyetli, dinamik olarak görüyorum. Onunda sizden ciddi mana da destek olmasını ümit ediyorum" şeklinde konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DOÇ. DR. ÖZBOLAT, 3B BİYOYAZICILARLA ORGAN BASIMI  KONUSUNU ANLATACAK
DOÇ. DR. ÖZBOLAT, 3B BİYOYAZICILARLA ORGAN BASIMI KONUSUNU ANLATACAK
Milletvekili Toprak’tan 19 Mayıs Mesajı
Milletvekili Toprak’tan 19 Mayıs Mesajı