Pazarcılar Eski Pazar Yerlerini İstiyor

Adıyaman Semt Pazarcılarını Koruma Derneği Başkanı Mehmet Varol, son günlerde gündem de olan sebze, meyve fiyatlarında bir düşüş yaşandığını ve pazar yerlerinin değişmesiyle iş yapamaz duruma geldiklerini ve eski pazar yerlerine tekrar dönmek istediklerini belirtti.

Pazarcılar Eski Pazar Yerlerini İstiyor
Pazarcılar Eski Pazar Yerlerini İstiyor Admin
Haberin videosu için tıklayın!

son günlerde gündem de olan sebze ve meyve fiyatlarında bir düşüş yaşandığını ama İran'dan getirilen soğanın fiyatında çok da bir değşiklik olmadığını ifade eden Varol, "Pazarda sebze ve meyve fiyatları uygun. Geçen aya göre bu aya sebze ve meyve fiyatları oranın da  çok fark var. Bu fiyatlar önümüzdeki hafta daha çok düşer. Havalar ısındı sebze ve meyve  düzgün toplanmaya başlandı. Seraların üstü açılır artık. Adana, Mersin, Antalya gibi yerlerde. soğan bugünler de biraz yükseldi. Şimdi İrandan soğan Türkiyeye geliyor. İrandan soğan geldiği zaman fiyatlar biraz yüksek olur. Türkiye'de stokculara el atılmalıdır. Bir pazar ve marketle iş düzelmez. Stokculara el atsınlar. Piyasadaki mal sürüm olsun ki uygun gelsin. İrandan bir soğan geldii zaman Liste fiyatı yüksek olacak. Pazar bir mahalleye gittiği zaman marketler de sebze, meyve fiyatını uygun veriyor. Ama ertesi gün vatandaşlarımız gidip fiyatlara baksınlar" dedi.

"5 Bin İnsan Pazar Yerinden Ekmek Yiyiyor, Eski Pazar Yerlerimizi İstiyoruz"

Adıyaman'da pazar yerlerinin değşmesi ile pazarcı esnafının iş yapamaz duruma geldiğini ve eski pazar yerlerini istediklerini ifade eden Varol, "Pazar yerlerimiz değişti. Bizim esnafımız iş yapamıyor. İşler Yüzde 50 altına düştü. Biz yetkililerden eski düzenmizi istiyoruz. Şimdi yetkililer sokaktan pazarın kalkmasını istiyorlarsa 5-6 tane pazar yerleri yapılsın. Şİmdi bir tane kapalı pazar yeri yaptılar. Sadece 115 tane esnafım altında durabiliyor. Diğerleri dışarıda kalıyor. Büyük semt pazarları olursa esnaf ve vatandaş içinde iyi olur. 372 kayıtlı esnafımız var. 40 tane kayıtlı olmayan esnaf var. Her bir dezgahta iki aile geçiniyor toplamda 5 bin kişiye yakın kişi ekmek yiyor.Adıyaman'da iş olmadığından pazarcı esnaf sayısı da çok. Bizim şuanda semt pazarları bir fabrika gibidir.Biz Adıyaman'da eski pazar yerlerimizi istiyoruz" diye konuştu.

Adıyaman Belediye Başkanı kim olursa temennimiz eski pazar yerlerini tekrardan eski düzenine getirmesini diliyoruz diyen Varol, " Adıyaman Belediye Başkanı olarak seçilecek olan kişi kim olursa olsun tek ricamız pazarcı esnafına, fakirine fukarasına sahip çıksın. Adıyaman esnaflarının hepsine sahip çıksınlar. Adıyaman'da iflas eden herkes pazar yerine yerleşiyor.İnşallah yetkililer bu konularda duyarlı olurlar" açıklamasını yaptı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DOÇ. DR. ÖZBOLAT, 3B BİYOYAZICILARLA ORGAN BASIMI  KONUSUNU ANLATACAK
DOÇ. DR. ÖZBOLAT, 3B BİYOYAZICILARLA ORGAN BASIMI KONUSUNU ANLATACAK
Milletvekili Toprak’tan 19 Mayıs Mesajı
Milletvekili Toprak’tan 19 Mayıs Mesajı